«І ПРАЦЮЄМО, І ВОЛОНТЕРИМО»

   Волонтерство набрало неабиякого розмаху та розвитку в Україні наприкінці 2013 року й активно триває донині. Якщо хтось вважає, що це справа виключно громадських організацій, окремих людей, то явно помиляється… Приміром, компанія «Діскавері – бурове обладнання (Україна)» займається волонтерською роботою починаючи з 2014 року. Якраз тоді тут налагодили випуск так необхідних польових пічок канадського зразка із товстостінних труб для військових в зоні АТО (ООС), як тоді іменувалася війна, розпочата рф.

   «Це не був наш перший волонтерський проєкт, – зазначила генеральна директорка підприємства Лілія Войтановська. – Одразу з початку російської агресії розпочали виготовлення захисних антикумулятивних решіток на військову бронетехніку. Саме тоді наша компанія розпочала дієву співпрацю з відомими волонтерськими групами, деякі працівники самі стали волонтерами. Окрім того цікавилися запитами військових, що потрібно їм нагально. Дехто з наших працівників був якраз на передовій, отож, отримували інформацію, як кажуть, з перших уст. З’ясувалося, що військовим вкрай потрібні пічки і для обігріву, і для приготування їжі. Так зародився в компанії волонтерський проєкт, який назвали «Найтепліший». Звісно, пічки повсякчас вдосконалювалися, модернізувалися. Недавно в соцмережах натрапила на один з «ТікТоків» наших військових, де вони готують їжу на нашій пічці, ще з тих перших модифікацій зразка 2014-2015 років. Бачте, якими відмінними є наші спеціалісти та якісними їх вироби! І це ж волонтерство, все робиться безкоштовно, в позаробочий час.

   Пічки військовим доставляли завдяки гуманітарній програмі компанії «Нова пошта». Всього за час виконання «Найтеплішого» на передову було доставлено більш як 300 пічок. Відгуки військових – однозначно позитивні. Адже пічки зберігають тепло впродовж ночі за умови використання кількох дерев’яних полін. У нас в компанії тоді волонтерили чи не всі працівники. Плели маскувальні сітки, виготовляли енергетичні суміші (мед, горіхи, лимон та імбир) для військових. Долучалися й діти працівників. Їх малюнки щоразу передавалися на схід. Іноземні працівники компанії теж долучилися до допомоги нашій армії, забезпечуючи підрозділи сучасними кровоспинними препаратами. Було відправлено дві броньовані машини підвищеної прохідності, переобладнані нашими спеціалістами під «швидкі».

   Незважаючи на власні економічні труднощі, компанія «Діскавері – бурове обладнання (Україна)» і далі продовжує волонтерську діяльність. Зокрема і випуск вже згадуваних пічок. З початку року їх доставлено на передову близько 40. Такі пічки є і в місцевої тероборони.

   «Починаючи з 24 лютого, наше волонтерство набрало іншої специфіки. Відповідно до запитів та потреб ЗСУ. Так, приміром, освоїли випуск протитанкових перешкод (зварні конструкції із товстостінних труб), а ще – металевих скоб для спорудження фортифікаційних конструкцій, міцних, багаторазового використання (виготовлені із використанням арматури). Додайте сюди і підкидні «їжачки». Розкидані на дорозі, вони унеможливлюють просування ворожих автомашин. «Їжачки» складні щодо їх виготовлення, вручну зробити неможливо. Проте для цього у нас є і відповідна техніка (плазмова пила), і відмінні спеціалісти. Завжди кажу: волонтерство не робить компанію винятковою, а робить її справжньою».

   Давайте ближче познайомимося з цим підприємством. ТОВ «Діскавері – бурове обладнання (Україна)» – міжнародна приватна компанія, що займається проєктуванням, виробництвом та сервісним обслуговуванням машин та устаткування спеціального призначення, зокрема повнокомплектних бурових установок і вузлів до установок для буріння та обслуговування нафтогазових свердловин. Діапазон продукції сягає стосовно вантажопідйомності від 80 до 1000 тонн. Впродовж останніх років розроблено понад 20 типів бурових установок, десятки комплектуючих, що відповідають міжнародним тенденціям та вимогам. І все це за конкурентноспроможними цінами.

   «Діскавері – бурове обладнання (Україна)» добре знане, як торговий бренд DISCOVERY, завдяки власному проектуванню та виробництву продукції у світовій нафтогазовій промисловості. Протягом останніх 15 років реалізували проєкти на п’яти континентах, у понад 20 країнах. Незважаючи на певні труднощі, намагаємося впроваджувати щоразу щось нове, йти в ногу з часом. Наша продукція направду унікальна, високої якості. І вимоги щодо її створення високі. Бо кожен, навіть найменший, гвинтик системи повинен мати відповідний сертифікат».

   З іншого боку, пріоритетом в розробці та створення продукції «Діскавері – бурове обладнання (Україна)» є дотримання міжнародних стандартів щодо зведення до мінімуму впливу її роботи на довкілля. Екологічність – це ще одна надважлива складова, що визначає продукцію цього підприємства.

   «Останнім часом багато уваги звертається на безамбарне буріння. Наша компанія пропонує саме такий метод циркуляції бурового розчину. Це дозволяє зменшити відкриті площі випаровування хімреагентів, забезпечити високий ступінь очистки (у наших установках 4-ступенева очистка), а також збір відходів твердих фракцій у спеціальні контейнери. Окрім того, ще й присутня система автоматичного контролю параметрів буріння і бурового розчину.

   Значної шкоди повітряному середовищу, як відомо, завдають викиди від двигунів внутрішнього згоряння. У своїх установках застосовуємо двигуни та трансмісії компанії«Caterpillar». Якщо говорити про установки, в яких застосовується електропривід, то наша компанія слідує передовому світовому досвіду та пропонує в якості приводів головних механізмів частотно-регульований привід (він дозволяє на деяких операціях буріння економити електроенергію до 70 відсотків від встановленої потужності приводів). Окрім того, пропонуємо циркулярні ємкості, в яких облаштовані перетоки бурового розчину, що унеможливлює його перетікання на землю. Система приготування бурового розчину, яку розробила наша компанія, також зводить до мінімуму можливість потрапляння на грунт хімічних речовин».

   Визначальним завданням підприємства було і залишається забезпечення буровим обладнанням світового рівня спеціалізованих компаній, яке дозволяє працювати на ньому безаварійно і з найменшим впливом на довкілля.

   «І в час війни потрібно ЖИТИ. Робимо все для того, аби наше підприємство і далі працювало. Хоча сьогодні і непросто. Скажу лише, що ціна необхідного підприємству металу зросла на 70 відсотків. Проте не опускаємо рук. Бо знаємо, після перемоги буде вкрай необхідна наша продукція у відбудові країни. А сьогодні – працюємо і волонтеримо».

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 29-30, Підприємництво, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *