ФЕСТИВАЛЬ «ЯСТРИЙ»

  В Україні існує немало молодіжних організацій, фондів та спільнот, діяльність яких передусім стосується питань розвитку молоді, її самореалізації, виховання в ній патріотичних якостей. Стрий не є виключенням. В нашому місті  також реалізовуються проєкти, які допомагають молоді знайти себе, розвиватися, вдосконалюватися. І чимало таких успішних проєктів на рахунку благодійної організації «Фонд Карпінських».  Одним з них є програма «Моя перша стипендія». Вона полягає в тому, що дев’ятикласники, заповнивши відповідну анкету та пройшовши співбесіду, мають можливість отримувати свої перші стипендії, а також зустрічатися, спілкуватися з цікавими людьми, здобувати новий досвід та знання. 

  Недавно відбувся молодіжний фестиваль «ЯСтрий», організатором якого став «Фонд Карпінських», що проходив на території готелю «Золото Карпат». Його учасниками були стипендіати фонду та їх друзі. 

  На фестиваль було запрошено вісім спікерів, людей відомих та знаних, різних професій. Кожен з них ділився власним життєвим досвідом, подіями чи переживаннями свого підліткового віку впродовж усієї роботи фестивалю. Це були   українська акторка Наталя Рибка-Пархоменко,  психолог, психотерапевт Володимир Станчишин, засновниця та викладачка студії «Christy» Крісті Березянська. Стимулювали дітей на нові звершення своїми виступами заступник декана факультету суспільних наук Українського католицького університету о.Павло Худ, письменниця і журналістка Надія Гербіш. Школярі дискутували з Олександром Магунем – підприємцем, засновником і президентом West Ukrainian Bussiness Club. Не менш цікавим було спілкування з Романом Лозинським, політиком та громадським діячем, народним депутатом України, та Олександром Солонтаєм, керівником програми практичної політики, експертом Інституту політичної освіти, засновником та першим головою ВМГО «Фундація регіональних ініціатив». Впродовж двох фестивальних днів стипендіатів підтримували Марія та Мирослав Карпінські, які адресували їм слова підтримки, натхнення, мотивації, виходячи з власного досвіду.  

  Якщо гадаєте, що молодь лише сиділа і знайомилася з цікавими темами, спікерами, то помиляєтесь. Під час першого дня фестивалю для підлітків відбувся танцювальний майстер-клас від Prince Jack, досвідченого хореографа. Наступного дня – фестиваль публічних виступів, під час якого стипендіати говорити чи то пак розкривали теми, які самі обрали. Кожен з них виголошував свою промову. Підготуватися до виступу дітям допомагали Ірина Яців та Мар’яна Васильченко – неймовірні тренери з ораторського мистецтва, психологині та друзі «Фонду Карпінських». Звичайно, серед 27 стипендіатів були і  переможці.  Юліана Лишеянська виборола перше місце,  Дарина Люба та Теодор Пошивак відповідно друге та третє місця. Усі вони отримали призи. 

  Упродовж фестивалю «ЯСтрий» тривав Insta-конкурс. Призи отримували школярі за виявлену  креативність та активність. Був, як годиться, і торт, і концерт від Dizex band. А партнером цього фестивалю була «Кава від Стрийка», що пригощала учасників смачним лимонадом та круасанами. 

  «ЯСтрий» – молодіжний фестиваль, метою якого є об’єднувати, надихати та мотивувати юнь до самовдосконалення. Його підготовку розпочали ще в березні, після того як було здійснено дев’ятий набір наших стипендіатів. Ми зібрали воєдино всі їх ідеї та бачення молодіжного фестивалю, і одразу розпочали запрошувати спікерів», – розповіли організатори. На стипендіатів «лягла» велика відповідальність, адже саме вони пекли смаколики, робили відео-презентації спікерів, організували танцювальний флеш-моб. А ще –  організували лицарський турнір, облаштували простір та зробили контент.  

  На фестивалі стипендіати та їх друзі мали можливість не просто послухати спікерів чи відпочити. Це була хороша можливість для кожного зрозуміти, що в успішних дорослих людей в юнацькому віці теж траплялися проблеми, які не потрібно замовчувати, а вирішувати, не боячись. А найголовніше – переосмислення своїх можливих помилок та шляхів їх подолання, розуміння своїх можливостей та прагнень, аби не тільки самореалізуватися, але й допомагати в цьому іншим.

Марта Васів,

 учасниця молодіжного фестивалю «ЯСтрий».

Опубліковано у Випуск 6, Дозвілля, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *