ЕЛЕКТРОННИЙ КВИТОК ДЛЯ ПІЛЬГОВИКІВ

«Передайте, будь ласка, за проїзд», «Водію, а де моя решта?». Звичні розмови у громадському транспорті. Забути про такі ситуації допоможе запровадження електронного квитка, тобто автоматизованої системи обліку проїзду в пасажирському автотранспорті. Йдеться про відмову від готівкового розрахунку. У небагатьох великих містах країни активно проводиться такий перехід на електронний квиток. Зрештою, і в Стрийській ТГ вже зроблено певні кроки у цьому напрямку.

– Наразі першим і важливим етапом у цьому процесі є запровадження такого квитка для пільгових категорій населення, – розповів начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Ігор Пастущин. – У нашій громаді проживає 35 тисяч осіб, які власне і мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті. Компенсаційні кошти автоперевізнику за їх перевезення йдуть із місцевого бюджету. Запровадження такого соціального електронного квитка – це чіткий облік реального пасажиропотоку, завдяки якому буде зрозуміло, хто, скільки, коли і куди їде. Які маршрути є найбільш завантаженими, а які навпаки. Плюс це вирішення нагального питання компенсацій за пільговий проїзд. Таким чином, запровадження такого квитка дає інструмент, що дозволяє системно вибудовувати підходи у взаємодії між організатором перевезень, транспортним підприємством та пасажирами.

   Соціальний електронний квиток міститиме інформацію про власника та його фото. Якщо ним скористається інша особа, то водій матиме право вилучити цей документ.

   Триває процес виготовлення квитків для пільгових категорій населення громади. Для його отримання необхідно зареєструватися на сайті міської ради чи звернутися у міський ЦНАП з відповідними документами – паспортом, ідентифікаційним кодом. Саме ЦНАП безпосередньо займатиметься цим процесом. Зрештою, як і видачею соціальних електронних квитків. До початку нового року вони мають бути готові. Оскільки саме з 1 січня і планується запровадження такого електронного квитка для пільгових категорій населення. Його виготовлення безкоштовне. Однак у випадку втрати квитка повторне виготовлення сплачуватиме вже безпосередньо його власник.

   Усі міські та приміські маршрути в межах Стрийської територіальної громади вже оцифровані. Перевізник встановив в автобусах GPS-навігатори, а також повинен подбати про їх забезпечення валідаторами – спеціальними зчитувальними пристроями. Пасажиру буде достатньо просто просканувати свій квиток і все – можна спокійно їхати в потрібному напрямку. До речі, за допомогою такого зчитувача можна здійснювати й безготівкову оплату за проїзд кожному. Зручно та комфортно.

   Зазначу: Стрийська громада першою в області взялася за втілення такого важливого та необхідного кроку. На сьогоднішній день питанням запровадження електронного квитка займаються лише у Львові. Отож, досвід та результати нашої громади стосовно цього, гадаю, стануть своєрідним стимулом і практичним напрацюванням для інших територіальних об’єднань.

   Більше того, активно співпрацюємо з управлінням транспорту та зв’язку Львівської ОДА, аби електронні квитки стриян пільгових категорій могли застосовуватися і для проїзду на міжміських автомаршрутах.

 Підведемо підсумки. Невдовзі люди з правом пільгового проїзду користуватимуться громадським транспортом безкоштовно за наявності електронного соціального квитка. Безкоштовним є його виготовлення. Це по-перше. Такий квиток це передусім зручність. 

  По-друге, запровадження такого квитка дасть змогу нарешті облікувати пасажиропотік пільгових категорій населення і тим самим зрозуміти, якими насправді мають бути компенсації з місцевого бюджету. 

 По-третє, встановлені валідатори дають змогу оплачувати проїзд безготівково через власний смартфон. 

  І найголовніше – запровадження такого соціального електронного квитка це реальний поступ на шляху впровадження автоматизованої системи обліку проїзду в громадському транспорті і в недалекому майбутньому відмови від готівкового розрахунку та перехід на електронний квиток.

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 12, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *