«ЕКОНОМІКА ПОВИННА РОЗВИВАТИСЯ ВЖЕ ЗАРАЗ»

   Свою справу Олексій Серов започаткував ще в 1991 році в Сімферополі, де жив з родиною. Все розпочалося із виготовлення скла для автомобілів, згодом додалося переобладнання  останніх на замовлення. Так виникло ТОВ «Цітіус С» (назва – один із визначальних слів олімпійського гасла). Були далекосяжні плани про бізнес європейського зразка, ентузіазм його власний та однодумців. Та події 2014 року, коли рф вторглася в Україну, змусили О. Серова перевести підприємство на безпечну територію поблизу Криму. Адже тоді ніхто й припустити не міг, що воєнні дії будуть тривалими в часі і згодом перейдуть в повномасштабні. Тоді вдалося вивезти обладнання для великогабаритного скла.

   Підприємство «Цітіус С» («Citius C») запрацювало в Мелітополі. Багатьом вже добре була знайома його «марка», якість роботи. З року в рік підприємство нарощувало свої потужності, пропонуючи відмінні спеціалізовані автомобілі. Основними напрямками його діяльності було виробництво автомобілів для банківської сфери – броньовані авто класу захисту ПЗСА-3 згідно із вимогами Нацбанку України, а також мобільних банківських офісів та відділень. Останні якраз активно використовувалися в східних регіонах країни аж до лютого цього року. Зрештою, на «Цітіусі С» фахівці створювали бронеавто на базі будь-якого автомобіля, здатного за технічними характеристиками витримувати додаткове навантаження. Причому застосовувалися власні розробки як у сфері виробництва броньованого скла, так і системи його електрообігріву. На замовлення Нацбанку України на підприємстві створювалися й великогабаритні броньовані авто для перевезення цінностей за власними запатентованими розробками щодо їх безпечності.

   Ще одним визначальним напрямком роботи підприємства було виробництво для державних та приватних медичних установ авто «швидкої допомоги» різних класів – від лінійної «швидкої допомоги» для транспортування хворого до реанімобілів із широким спектром мобільного медичного обладнання. Причому машини «швидкої допомоги» різнопрофільні: амбулаторії на колесах, пересувні госпіталі з великою кількістю лежачих місць, автомобілі реанімації, кардіології, дитячої швидкої медичної допомоги, авто для транспортування хворих з особливими потребами, в яких встановлені механічні або гідравлічні ліфти-підйомники. Саме в Мелітополі з відкриттям нового підрозділу і розпочалося виробництво «швидких». Майже всі медичні компанії в Україні послуговувалися «швидкими» «Цітіуса С». Навіть у нашому місті є такий медичний автомобіль.

   Попит спричинював оновлення та удосконалення виробничого процесу. ТОВ «Цітіус С» має всі сертифіковані права щодо переобладнання авто марок «Volkswagen», «Mercedes». Минулого року додалося й «Renault». Це було непросто. Учасниками конкурсу були 17 підприємств. До того ж французькі експерти приїжджали в Мелітополь на «Цітіус С», аби, як кажуть, на власні очі побачити та оцінити роботу підприємства, умови праці. «Цітіус С» має всі права на бронювання та переобладнання авто цих марок із збереженням гарантій виробника. До речі, післягарантійне обслуговування та ремонт цих автомобілів здійснювали спеціалісти підприємства. За словами О. Серова, робили все. В тому числі пересувні лабораторії різних профілів, пересувні радіо-телестанції, навіть автобуси для футбольних команд та скляні конструкції для будівництва, скло для тракторів, іншої техніки.

   День 24 лютого змінив усе. Вже за дві години після повномасштабного вторгнення рф ворожі танки були на околицях Мелітополя. Евакуація великогабаритного обладнання підприємства була просто неможлива та нереальна. О. Серов разом із провідними спеціалістами «Цітіус С» виїхав з Мелітополя.

   «Все залишилося там, – розповіла pr-менеджерка підприємства Анастасія Серова. – Я на той час проживала в Ірпіні, де була така ж ситуація. Діти схопили хом’яка, мурашину ферму і ми разом з чоловіком виїхали. Про те, що необхідно взяти зарядний пристрій до телефонів, нагадали нам діти. Зустрілися з батьком у Кам’янець-Подільському… Була недавно в Ірпіні. Могили загиблих біля будинків (їх вже перепоховано). Руїни навколо. Діти питають, коли повернемося. Не знаю, що їм казати… Разом з батьком виїхали сім фахівців підприємства з сім’ями. Це ті люди, які допомагали налагоджувати роботу підприємства в Мелітополі. І ось тепер все знову спочатку, заново.

   Знаєте, що додало впевненості? Подяка тероборонівців з Київщини за наші «машинки». За їх словами, вони врятували життя людей. Надіслали фото, де авто зрешечені кулями, але на ходу. До речі, скло для наших авто згідно із дослідженнями витримує три кулі на площі 50 сантиметрів. Розробка «Цітіусу С». Тоді ж при зустрічі з танковою колоною їх було значно більше. Навіть наші фахівці були подивовані, що довелося пережити цим авто, не говорячи вже про людей. Та найголовніше – всі залишилися живими».

   Відповідь на питання «що далі» для цих людей була однозначною – відновлювати виробництво. Адже сьогодні вкрай необхідні їх «машинки». І потреба повсякчас зростає. Окрім очікувань та віри в перемогу потрібно діяти. Родина Серових та інших фахівців «Цітіуса С» опинилася в Стрию і, зваживши всі «за» і «проти», вирішили розпочати чи то пак відновити роботу підприємства саме тут.

   «І починати будемо знову із автоскла. Логістично Стрий привабливий для нашого бізнесу. Піднайшли відповідне приміщення із необхідними силовими мережами. Тепер необхідно його відремонтувати. Паралельно збираються печі, складові виробничого процесу. Очікуємо на замовлене обладнання, як і на відповідне кредитування. Маємо підтримку з боку місцевої РВА та міської ради. Без зайвих витрат часу підприємство зареєстровано як релаковане. Помалу адаптовуємося й пристосовуємося до нових умов. Звісно, «Цітіус С» потребуватиме працівників, яких навчатимуть наші фахівці з великим досвідом роботи в галузі. 

   Налагодження роботи підприємства – це наша боротьба на фронті, економічному. Адже економіка країни повинна розвиватися. Вже зараз».

Любов Тиченко.  

Опубліковано у Випуск 31-32, Підприємництво, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *