«ДОРОГА ДО ЄВХАРИСТІЇ» – ПАРАФІЯЛЬНИЙ ТАБІР ДЛЯ ДІТЕЙ

  Основною особливістю літа є не тільки канікули для школярів, сонячна погода, прогулянки, а й таборування. Є різні табори – сімейні, організовані дитячими громадськими організаціями, християнські табори тощо. Під час таборування дітям можна не тільки весело провести час, відпочити, а ще й здобути нові знання, нових друзів, бо воно є важливим осередком їх комунікації влітку. Коли ж дитячий табір має катехитичне чи євангелізаційне спрямування – це ще більш відповідальніше для його організаторів.  

  Недавно, а саме з 28 червня по 1 липня, у нашому місті, на території храму бл. свщмч. Йосафата Коциловського, проводився дитячий табір «Дорога до Євхаристії». Його організатором стала молодіжна спільнота «Еммануїл» на чолі з о. Михайлом Глов’яком. Саме від нього дізналися про всі деталі роботи табору та діяльність спільноти. 

  Табір «Дорога до Євхаристії» проводиться не вперше. Стартував цей проєкт  ще у 2019 році. Через пандемію та карантинні обмеження минулого року його провести не вдалося. Однак цьогоріч протягом чотирьох днів діти віком від 6 до 13 років пізнавали, відкривали для себе різні важливі та цікаві теми, які їм доносили священик, семінаристи та аніматори. Кількість місць у таборі обмежена, тож проводили тут час близько 40 дітей. Під час таборування були розкриті такі духовні теми як «Різдво Господа нашого Ісуса Христа», «Як Ісус помножував хліби», «Тайна Вечеря» і, як кажуть, кульмінаційною була тема «Євхаристії», приготування до неї, її духовна користь і обов’язковість для християнського життя.

  Упродовж цих днів, окрім катехизацій, молитов, діти танцювали банси, малювали, співали під супровід гітари, грали у водний волейбол та інші естафети, навіть колядували, що було особливою цікавинкою першого дня роботи табору. Та найголовніше –  таборова команда управи намагалась донести дітям важливість постійного життя з Богом, усвідомлення Його важливості в серці.

  Кожен таборовий день розпочинався з реєстрації, потім діти йшли на Службу Божу. Після бансів та легкого ранкового перекусу діти слухали катехизацію, яку проводили семінаристи спільноти «Еммануїл». Учасники табору були поділені на три команди, що дозволило у певних програмних елементах створювати справжній дух змагання. З метою підсилення уважності дітей на катехизаціях після кожної із них вони відповідали на запитання семінаристів, тим самим «заробляючи» додаткові бали для своєї команди. Це було своєрідним змаганням. 

  Отець Михайло зізнається, ще однією цікавинкою цьогорічного табору було те, що під час порушень його правил впродовж дня діти отримували певні «покарання» і наприкінці дня порушники їх виконували. «Покаранням» вважалося розказати вірш чи заспівати пісню для інших учасників табору. 

  «Найважчим було розробити концепцію та тематику табору. Хотілося за такий короткий час висвітлити  та донести дітям ключові події в житті Ісуса», – зазначив о. Михайло. Аніматорами табору були Арсеній Юнашко, Василь Ростоцький, Діана Губіцька, Анастасія Ковальчук, Вікторія Костишин, Аліна Сафіяник, Ольга Андруневчин та Марта Павлюк, а керуючою Марта Садикова. Під час підготовки до початку роботи табору усі вони мали важливу розмову з наставником, адже не кожен з них мав попередній досвід роботи з дітьми. Саме тому в парі аніматорів був той, хто вже мав досвід таборування, і той, хто був аніматором вперше.  Під час розмови з ними духівник наголошував про те, що кожен повинен показувати власний хороший приклад, відповідальність, а ще –  контроль над дітьми та підтримувати зв’язок з їх батьками. До речі, організатори табору такий зв’язок з батьками створили через мережу Viber, аби вони були в курсі всіх подій табору. 

  Якщо говорити про діяльність спільноти «Еммануїл», то вона є дуже активною. Отець Михайло сказав: «Ми ще не зовсім сформована команда щодо продукування великих проєктів поза межами спільноти. Нам ще немає двох років, тому наші найближчі плани – це власна формація, зріст духовний та практичний, аби сформуватися сильною та відповідальною спільнотою, щоб бути готовими до різних проєктів». Серед вже зреалізованих та вдалих проєктів спільнота вважає організацію вертепу, духовних передпасхальних реколекцій, які проходили у Гошівському монастирі, молодіжних чувань та поїздок, допомогу у катехизації для найменших парафіян після недільної Служби Божої і не тільки. Спільнота  намагається брати участь в усіх заходах парафії. Спільнота «Еммануїл» влаштовує різні поїздки, запрошує гостей і спікерів для навчання і саморозвитку молодих людей, реалізовує різні заходи, спрямовані на покращення активного і духовного молодіжного простору нашого міста. Основною  метою є заохочення молоді до активності у суспільстві і  Церкві. 

  На превеликий жаль, на парафії, де діє спільнота «Еммануїл», у січні цього року через витік газу сталася пожежа в каплиці. Це стало непростим випробуванням для всієї парафіяльної спільноти. Три місяці Служби Божі відправлялися у приміщенні ВПУ №35. В той час тривало відновлення зруйнованої каплиці храму. І на Великдень відбулася важлива подія для всієї парафії – відновлення, повернення до молитовного життя і функціонування різних парафіяльних спільнот у відновленій каплиці, проведення Служб Божих. Зараз триває будівництво нового храму. Нещодавно парафія зорганізувала акцію для збору необхідних для цього коштів. Вона полягає в тому, що охочі купують «цеглинку» на суму 500, 1000, 2000 гривень або іншу суму. І тим самим стають жертводавцями нового храму. Якщо немає можливості фізично купити «цеглинку» і є бажання долучитися до справи спорудження храму, тоді кошти можна перерахувати:

  1. картка Приватбанку 5168 7573 4817 3032 Лесів В. (із зазначенням – пожертва)
  2. на рахунок Кредобанку АТ “Кредобанк”. Одержувач: ЦЕРКВА ПАРАФІЇ БЛАЖЕННОГО СВЯЩЕННОМУЧЕНИКА ЙОСАФАТА КОЦИЛОВСЬКОГО. Ідентифікаційний код: 26181559. Код Банку-одержувача: 325365. IBAN UA603253650000000260000008780.  

 Пам’ятаймо, без доброти неможлива дійсна радість.

Марта ВАСІВ.

Опубліковано у Випуск 6, Культура і духовність, Освіта. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *