ДОБРЯНСЬКА КНИГОЗБІРНЯ У «ТОП-10 БІБЛІОТЕК ЛЬВІВЩИНИ»

Бібліотеки ніколи не були збірнею якогось одного виду інформації. Навіть найперші з них, що формувалися на основі рукописів (на папірусі, пергаменті, папері), мали у своєму зібранні «письмена» на камені, глиняних таблицях, дерев’яних, металевих пластинах. Бібліотеки певною мірою конкурували з музеями. Пізніше до бібліотек додалися потужні масиви друкованої продукції, що надовго стали уособленням бібліотеки. Проте сюди додавалися і записи на воскових циліндрах, платівках, стрічках, картини, фото та інші види носіїв інформації.

Та час не стоїть на місці, повсякчас змінюється. Перед бібліотеками постала необхідність врахування у своїй роботі якісних комплексних змін в інформаційному середовищі: змін у виробництві, розповсюдженні, використанні інформації, змін в інформаційних потребах людей та можливостях їх задоволення. І виходячи з цього – необхідність формувати новий, збагачений образ бібліотеки, відповідний тенденціям розвитку інфосфери. Сучасна бібліотека –  не лише сховище інформації, а багатофункціональний відкритий простір з комплексним поєднанням якісного літературного фонду, місце для зустрічей та спілкування, центр розвитку громад.

Бібліотека-філія села Добряни – це не лише затишне приміщення, де зібрано масив книжок різноманітної тематики, а місце, де люди зустрічаються, обмінюються думками, навчаються нового і спільно започатковують добрі справи, проводяться майстер-класи, творчі зустрічі, конкурси читців, а найменші мешканці мають можливість ще й відвідувати ігрову кімнату. Вже майже сорок років опікується цим «книжковим простором», без перебільшення, творча особистість, психологиня доброго настрою, хранителька мудрості людської Любов Лесів.

З метою виокремлення та нагородження найкращих бібліотек в області та надання їм фінансового ресурсу на подальший розвиток департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації вперше організував серед книгозбірень конкурс проєктів «Топ-10 кращих бібліотек Львівщини». Варто зазначити: на конкурс було подано 110 заяв. Відтак, комісія обрала переможців. В їх десятку потрапила і бібліотека-філія с. Добряни Стрийської міської централізованої бібліотечної системи. За кошти, отримані в рамках цього проєкту (а це 60 тисяч гривень), для бібліотеки закуплено нове технічне обладнання, зокрема комп’ютер, ноутбук, багатофункціональний ксерокс/принтер, мультимедійний екран, проєктор, навушники та акустичну систему. «Вдячні організаторам конкурсу за гідну оцінку роботи книгозбірні, розуміння того, що сучасна бібліотека є провідною соціально-комунікативною структурою громади. А також за можливість представити роботу наших бібліотек, які не стоять на місці, розвиваються, змінюються, перетворюються на сучасні простори, культурні та інформаційна центри», – зазначила директорка Стрийської МЦБС Галина Цуцуп.

Завідувачка бібліотекою Любов Лесів у своїй роботі послуговується словами французького філософа та енциклопедиста Дені Дідро: «Людина перестає думати, коли перестає читати», тому повсякчас закликає всіх без винятку читати, працювати над собою та збагачувати свої знання. Бо книга – це розум, добро, корабель думок, що несе свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.

Уляна Васів.

        

Опубліковано у Випуск 18, Культура і духовність, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *