ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

   Стратегія розвитку громади це не просто документ з цифрами. Це визначення її майбутнього, того, чого вона прагне. Іншими словами, довготривалий план на п’ять-десять років стосовно того як має розвиватися громада у всіх сферах своєї діяльності. До речі, у країнах Європи не може навіть мова йти про реалізацію будь-яких проєктів чи співпраці без наявності такого стратегічного документа, який дає перевагу та формує позитивне враження інвесторів, доводить серйозність намірів.

За розроблення такого важливого документа взялася і наша громада. Стрийська ТГ стала однією із семи громад області, що спільно з ЛОДА напрацьовує власний стратегічний план розвитку. Не так давно у Стрию відбулося розширене засідання робочої групи за участі провідних спеціалістів облдержадміністрації, представників місцевої влади, керівників закладів освіти, охорони здоров’я, підприємств, організацій тощо. Його метою і було якраз разом виокремити пріоритетні напрямки співпраці, що сприятимуть розвитку Стрийської громади.

   Цілі стратегії визначає сама громада, облдержадміністрація ж пропонує необхідний методично-консультативний супровід експертів та департаментів. Серед спікерів на цьому засідання були керівники відповідних підрозділів облдержадміністрації, а саме: департаментів економічної політики, охорони здоров’я, освіти і науки, міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, промислового розвитку, управлінь транспорту і зв’язку, туризму та курортів.

   Серед основних тем, що обговорювалися, були основні аспекти розробки стратегії розвитку територіальної громади, її участь в державній та обласній програмах; розвиток госпітальних округів та необхідні заходи щодо усунення негативних явищ у сфері охорони здоров’я; стратегія розвитку освіти, покращення якості надання освітніх послуг в громаді; перспективи використання логістичного потенціалу територіальної громади; сучасні тенденції розвитку аграрного сектору; можливості та шляхи використання власного туристичного потенціалу та можливості громади в реалізації міжнародних розвиткових програм та проєктів. 

   У робочих галузевих підгрупах тоді ж відбулося обговорення використання наявних можливостей для залучення ресурсів на територію громади. Як зазначив міський голова Олег Канівець, ставимо перед собою ціль – до кінця року затвердити на сесії міської ради стратегію розвитку громади. Планується і надалі разом з експертами обговорювати всі важливі питання, які сприятимуть розвитку громади. «Нам важлива підтримка і допомога від області. Для себе виокремив такі пріоритети – відкритість, доступність та прозорість роботи з громадою» – наголосив міський голова.

   Усі ці напрацювання зумовили вирізнити основні напрямки розвитку громади. Створена робоча група, куди ввійшли спеціалісти міської ради, якраз і займається розробкою стратегії розвитку громади та шляхів її реалізації. Відбулося обговорення перспектив, так би мовити, слабких та сильних сторін щодо розвитку місцевого агропромислового комплексу, економіки, медицини, культури та спорту в громаді. На черзі – інші сфери її життєдіяльності. А далі – обговорення напрацьованих стратегічних планів з громадськістю. Ось так спільно сформована стратегія розвитку громади дасть відповідь на основні питання стосовно того, як рухатися вперед, якою хочемо бачити громаду через 5-10 років і що кожному з нас потрібно для цього зробити. Бо лише об’єднавши зусилля, спланувавши крок за кроком, можна домогтися поставлених стратегічних цілей.

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 11, Влада, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *