ДЕЩО ПРО КВІТКОВИЙ ЕТИКЕТ

  Пригадуєте казки? Ті, в яких квіти розповідають про важливі речі – любов, приязнь, повагу. Тільки от розуміти й перекладати на людську мову ті розповіді можуть не всі, а тільки справжні квітникарі. Ну, ок, квітникарки залишились на полотнах французьких майстрів живопису чи то де Шрівера, чи то Жільбера. Зараз їх називають флористками.

Саме вони, флористи, складають, формують букети з різних рослин, квітів, що можуть розповісти про важливе. А ще при виборі букетів слід дотримуватися квіткового етикету (зауважте, і такий існує). Він бере початок ще з середніх віків. Тоді кожній квітці приписувалося певне значення і нагода, задля якої вона дарувалася. У наш час цих правил дотримуються не так строго, але все ж таки певні визначені традиції збереглися, яких, радять флористи, варто дотримуватися.

 Вважається, наприклад, що ніжні польові та лісові квіти (ромашки, фіалки, дзвіночки та ін.) краще дарувати тільки близьким людям. Вони аж ніяк не підходять для офіційного подарунку. А ось гвоздику, навпаки, називають офіційною квіткою. Великим букетом гвоздик прийнято вітати людей авторитетних та поважних. Одностайні в думці місцеві флористи щодо троянд, які вважають універсальним презентом. Проте молодій дівчині радять дарувати напіврозкриті троянди, ще  краще – в бутонах. Зрілій жінці краще подарувати повністю розквітлі троянди.

  По-справжньому життєрадісним подарунком є гербери. Яскрава квітка на довгій ніжці дійсно викликає посмішку та позитив. Вони – універсальний дарунок для друзів, коханих, колег. Квітами радості вважаються і хризантеми. На Сході вони є символом здоров’я та довголіття. У більшості країн Європи та в Америці їх прийнято дарувати з приємних приводів, навіть не у святкові дні.

  Останнім часом серед мешканців міста, зазначають флористи, популярними є лілії. Їх компонують як в окремі букети, так і використовують у композиціях з іншими квітами. Звісно, лілії – жіночі квіти, отож, чоловікам дарувати їх недоречно.

  Ще один, як кажуть, хіт – орхідеї, квіти вишукані й недешеві. Вони вважаються ідеальним подарунком для жінок із тонким смаком.

  Вибираючи букет, варто звертати увагу не лише на квіти, але й, згідно з етикетом, і на їх колір. Приміром, рожеві квіти дарують людям різного віку й статі, з будь-якого приводу. Білі квіти зазвичай в особливих випадках, наприклад, на весілля. Це символ елегантності і чистоти. А ось із червоним кольором треба бути трішки обережним. Червоні квіти можна дарувати другу чи родичу, котрого ніжно любимо. Але темно-червоний вважається кольором пристрасті. Квіти такого окрасу дарують тільки коханим. Подумалось, квітковий етикет явно незнайомий багатьом людям, бачачи як часто купують букети саме темно-червоних квітів для ювілярів чи на весілля. Якось проводила опитування серед стриян щодо їх квіткових уподобань. З’ясувалося, що більшість з них надає перевагу саме темно-червоному кольору квітів, передусім троянд.

  Для букетів чоловікам флористи для підкреслення їх якостей використовують, окрім квітів, і дивовижні рослини. Наприклад, леукодендрони, протеї тощо.

  Жовті квіти у нас вважаються ознакою розлуки та зради. А ось в тій же Європі чи Штатах жовтий колір – символ світла та успіху. Якщо ви впевнені, що людина, якій даруватимете квіти, – позитивна, оптимістична і їй подобається, відповідно, жовтий колір, подаруйте їй пишний букет сонячних квітів. Днями зустріла юнака, який ніс саме таке «сонячне диво». Повірте, була не єдина, чий погляд мимоволі сфокусувався на ньому, жовтогарячому букеті, надовго.

  Універсальними вважають флористи різноколірні квіти. Вони подобаються усім. Сміливо даруйте різнокольорові букети із різних рослин – вони додають настрою. Сьогодні можна побачити в спеціалізованих крамницях багато квітів екзотичних кольорів – від чорних до зелених. З них не варто замовляти букет одного тону, краще скомпонувати ці кольори один з одним.

  Дотримуватися такого квіткового етикету – особиста справа кожного. Але те, що квіти додають нашому життю святковості, краси, емоцій, – незаперечна істина. Тому даруйте квіти навіть собі. Поставте у вазу в оселі і хороший настрій гарантовано. Життя без квітів, направду, сумне та сіре. Як затяжний дощ. Казав же чомусь великий казкар Г.-Х. Андерсен, щоб жити потрібні «сонце, воля і маленька квітка».

          Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 7, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *