ДЕНЬ ЗНАЙОМСТВА З КЛІНІКОЮ СЕРЦЯ У СТРИЮ

    «Симбіотика» – сучасна клініка, що вже третій рік успішно працює у Стрию (вул.С.Петлюри,72), дуже швидко завоювала довіру в пацієнтів. В клініці є відділення кардіології, кардіохірургії, ортопедії-травматології, хірургії, судинної хірургії. Розпочалось все з того, що команда кардіохірургів переїхала у Стрий з ЛОКЛ (в народі «Медінститут»), щоб реалізувати своє  бачення якісної кардіохірургії. 

Це одна з найдосвідченіших команд в Україні, яка вже тривалий час практикує мініінвазивні операції на серці за світовими протоколами. Саме за цією послугою їдуть до Стрия люди не лише з західних областей України, а й зі сходу та півдня країни.   

    Унікальні операції

    Медичним директором клініки є знаний кардіохірург Тарас Рудик. Саме він, один з перших в Україні, ще у 2017 році почав виконувати мініінвазивні операції на серці без розтину грудини відповідно до європейських протоколів.

    «Мініінвазивні операції на серці без розтину грудини – це особливість нашої клініки. Наша команда навчалася їх виконувати у Польсько-американських клініках серця та інших знаних клініках світу. Тому ми їх виконуємо саме за світовими стандартами. Через мініінвазивний доступ можна зробити  більшість операцій на серці, – розповідає Тарас Богданович. – Зокрема пластику міжпередсердної перегородки, аортокоронарне шунтування, пластику і заміну клапанів серця, видалення міксом, кист перикарду, руйнування м’язових містків тощо. Для пацієнта така операція має не тільки лікувальний, але й косметичний ефект, що полягає у відсутності великих рубців на тілі. Також для пацієнта значно скорочується реабілітація та післяопераційне відновлення – до кількох днів пацієнт повертається до звичного життя і фізичних навантажень. Вона підходять для молодих і пацієнтів похилого віку, активних людей, які не можуть надовго залишити свої робочі місця чи бізнес. Але є одна умова – потрібно вчасно виявити патологію».

    Експертна кардіологія

    Завітавши до «Симбіотики», одразу потрапляєш в атмосферу спокою і затишку. Ні тобі черг пацієнтів разом з їх родичами біля кабінетів, пошуків ними потрібних, ні вічної заклопотаності та зайнятості медиків, що є такими звичними у державних медичних закладах. Тут все по-іншому. Не подумайте, що в клініці бракує пацієнтів. Аж ніяк. Працює попередній запис. Люди знаходять «Симбіотику»  через соцмережі та веб-сайт клініки, приходять за порадами лікарів та знайомих, які вже мають позитивний досвід лікування в клініці. На рецепції детально інформують пацієнтів. А супроводжують їх у клініці медпрацівники, що називається, з кабінету в кабінет. Допомога родичів пацієнтів тут є недоцільною та зайвою.

     Шлях пацієнта до одужання в «Симбіотиці» починається в амбулаторному відділенні. Тут головні – лікарі-кардіологи. Кожен з них володіє всіма відомими методами неінвазивної діагностики патологій серця, що дозволяє протягом одного дня і в одного лікаря пройти обстеження, необхідні для встановлення точного діагнозу. Кабінети оснащені найсучаснішим обладнанням. Скажу лише про один з них – 4Д-УЗД-апарат. Таких в Україні всього чотири. Він, зокрема, дозволяє проводити черезстравохідне ЕХО серця, незамінне в діагностиці вад клапанів серця, застосовується під час виконання мініінвазивних операцій.

      На черзі – стаціонарне відділення. Не знаю, як в інших медичних закладах, та в «Симбіотиці» це як потрапляння у інший світ. Персонал заходить сюди за біометричним «паролем» в одноденному костюмі. Крім пацієнтів і медперсоналу, сюди нікого, зокрема родичів, не допускають. Пацієнти повністю забезпечені всім необхідним: медикаментами, професійною медичною опікою і навіть родинним теплом та психологічною підтримкою. Палати двомісні, з індивідуальним клімат-контролем та телевізором. Кожне ліжко з пультом управління, поруч – спеціальна апаратура, медичні гази, зручні кнопки виклику медперсоналу. Ще на етапі поступлення пацієнтів, вивчаються їх психологічні особливості, аби сусіди по палаті почували себе комфортно та позитивно. При необхідності можна й «усамітнитися». Для цього облаштовані роздільні ширми.

    Безпека пацієнтів – понад усе

    Хірургічний блок. Тут все продумано до дрібниць, щоб зберегти стерильність і безпеку пацієнта та персоналу.

Окремий стерильний одяг, блок для миття – на фотоелементах. Для підтримки стерильності тут є «свої» візки для транспортування хворих і навіть засоби для прибирання. ВІдповідний клімат-контроль, завдяки системі вентиляції повітря, яка не має аналогів в Україні. В операційну потрапляє стерильне повітря. Так само не змішується повітря в стаціонарі та амбулаторному відділенні. Ця система, разом з іншими протокольними заходами, дозволила «Симбіотиці» залишатися вільною від COVID-19 впродовж усієї пандемії.

     Та повернемося в операційні. Сучасна техніка доокруж, ніби завітала в програмний центр. Апарат штучного кровообігу, сучасний операційний стіл та анестезіологічне обладнання. Поруч з операційною – ангіоопераційна, де проводять коронарографію (рентген судин серця), встановлюють стенти.  Тут також проводять балонну ангіопластику та стентування, імплантацію штучних водіїв ритму та кардіовертерів-дефібриляторів і навіть стентування сонних артерій.

     Після операційної пацієнтів переводять у реанімаційне відділення. Тут ними опікуються лікарі-реаніматологи та медсестри, які чергують цілодобово.

     Команда серця

     У «Симбіотиці» – справжні професіонали та експерти у своїй галузі. Це саме той заклад, де можна отримати кваліфіковану й експертну відповідь. Всі лікарі пройшли відповідне стажування та навчання в аналогічних клініках Європи.

     «Працюємо  «командою серця», – продовжив Тарас Богданович. –  Кардіохірурги, лікарі-кардіологи, що ведуть пацієнта, анестезіологи – усі разом обговорюємо, яким є найкращий метод лікування в тому чи іншому випадку. Прораховуємо всі ризики, а також подальші рекомендації стосовно реабілітації пацієнта. Так працюють у всьому світі, так працює і «Симбіотика».

     Колектив нашої клініки стосовно віку молодий, проте досвідчений та ціннісно орієнтований. Основними цінностями для кожного є висока моральність, повсякчасне прагнення навчатися та вдосконалюватися, розуміння не на словах цінності людського життя».

     Вартість лікування, а не операції

     Зрозуміле запитання: а як з цінами на послуги в клініці «Симбіотика»? «Цінова політика клініки чесна та зрозуміла, – розповідає директор Петро Лучишин. – Всі ціни оприлюднені на нашому сайті і складаються зі сталої вартості операції та вартості перебування та лікування в реанімації та стаціонарі.

Пацієнт знає, скільки коштуватиме стандартне лікування ще на етапі госпіталізації. Під час виписки ми перераховуємо надані послуги, використані матеріали та медикаменти. Переважно пацієнтові повертаємо решту. У вартість входить оплата лікарям та медперсоналу, повне медикаментозне забезпечення, необхідні лабораторні обстеження, п’ятиразове харчування. Всі оплати офіційні. Це важливо, коли пацієнт має можливість, наприклад, отримати допомогу на підприємстві чи навіть кредит на операцію, повернути частину податків. Але найголовніше – в нас немає «подяк», кожен – і лікар, і пацієнт почуваються гідно і впевнено».

     Чому Стрий?

     Клініка юридично зареєстрована в Стрию і, відповідно, є платником податків в місцеву громаду. Не давало спокою питання: чому саме Стрий було обрано для відкриття клініки серця? «Все логічно і просто, – пояснив Т. Рудик. – У Стрию історично потужна кардіологія. Троє наших провідних кардіологів – талановиті стрияни, які дуже швидко професійно зростають, і ,як кардіохірург, можу сказати, що їх професіоналізм світового рівня. Наступне – наявність приміщення, яке згідно із нормами ДБН відповідало всім вимогам. Зрештою, вдале розташування міста на перетині важливих шляхів дозволяє пацієнтам з різних регіонів швидко прибути до нас. Та й розуміння і підтримка місцевої влади нам імпонувала.  З іншого боку, це відхід від стереотипу, що сучасні клініки мають бути виключно у великих містах. Приміром, клініки PAKS (Польсько-американські клініки серця) розміщуються в сусідній з нами країні саме у малих містах».

     Комплексний підхід до процесу лікування, досвідчений медперсонал, сучасне обладнання дозволяють швидко та якісно виконувати увесь спектр необхідних профілактичних, діагностичних та лікувальних заходів. Такий собі міцний симбіоз, що змушує пацієнтів клініки зосереджуватися виключно на одужанні. Особисто мені день знайомства із «Симбіотикою» додав розуміння того, що ця клініка – це нова культура української медицини.

            Любов Тиченко.

Проскануйте цей QR-код та перейдіть на сайт клініки для більш детального знайомства з її роботою.  Або телефонуйте за номером +38067 888 30 00

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 29-30, Здоров'я. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *