ЧИСТЕ ДЖЕРЕЛО ТАЛАНТІВ

   Дитяча школа мистецтв с. Лисятичі є справжнім осередком естетичного виховання дітей. Образно кажучи, це те джерело, з якого «витікають» юні таланти, щоб розвивати далі українське професійне мистецтво, підтримувати наші традиції, пісню. За весь період існування школа відзначається творчо активними і методично грамотними викладачами та талановитими учнями. Очолює її Петро Шабан, педагогічний та мистецький талант якого є прикладом для всього педагогічного колективу.

   Військовий стан, дистанційне навчання, звісно, обмежує наші можливості. Однак попри все далі натхненно та активно працюємо, а наші учні до того ж є учасниками всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів. Це необхідно нашим вихованцям, аби в них не згасав, палахкотів вогник радості дитинства і віри в свої сили, перемогу на конкурсах та, звісно, в перемогу України у цій війні.

   Упродовж військового часу наші вихованці стали переможцями, призерами багатьох мистецьких конкурсів. Приміром, Олеся Кикта (клас викладача В. Олексишин) стала дипломанткою першої премії у номінації «інструментальна музика, фортепіано) ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «На струнах Кобзаревої душі». На Всеукраїнському патріотичному багатожанровому конкурсі мистецтв «Українська весна» Анна-Марія Лецюк (клас викладача І. Шоробури) у номінації «живопис» отримала диплом першої премії. Ангеліна Денькович (клас викладача В. Іванців) – диплом лауреата першої премії ІІ Всеукраїнського багатожанрового двотурового конкурсу мистецтв «Україна Єдина» у номінації «вокальний жанр, бандура». Таку ж нагороду в цьому конкурсі, в тій же номінації отримала й Віра Іванців.

   Участь у ІІ Всеукраїнському багатожанровому двотуровому конкурсі мистецтв «Україна Єдина» у номінації «вокальний жанр, бандура/фортепіано» була вдалою для вокально-інструментального ансамблю у складі Ангеліни Денькович, Ангеліни Здеб, Олени Вовчини та Анастасії Соболевської (клас викладачів В. Іванців та І. Солонинки). Як результат – отримання диплому лауреата першої премії. Вокально-інструментальний ансамбль у складі Ангеліни Здеб, Ангеліни Денькович, Олесі Зубак, Віри Іванців, Олени Вовчини та Анастасії Соболевської (клас викладачів В. Іванців та І. Солонинки) став дипломантом першої премії ХІХ Міжнародного багатожанрового конкурсу-фестивалю «Зоряні мости» у номінації «вокально-інструментальний жанр, бандура/фортепіано».

   Учениця школи Анна Мелешко (клас викладача І. Снігур, концертмейстер В. Чорноус) отримала диплом лауреата першого ступеня Міжнародного двотурового багатожанрового фестивалю-конкурсу «Перлина Дніпра» в номінації «інструментальний жанр/скрипка), а диплом лауреата першої премії Всеукраїнського двотурового конкурсу мистецтв «Квітуча вільна Україна» – Анастасія Соболевська та Андрій Цицюра (клас викладачів І. Солонинки та Н. Курилишин) у номінації «ансамблі, бандура/фортепіано».

   Недавно на прямий ефір «РадіоСтрийФрешФМ» були запрошені директор школи П. Шабан з ученицею Анастасією Соболевською. У виконанні останньої прозвучала пісня О. Пономарьова «Заспіваймо пісню за Україну».

   Навчальний рік у школі традиційно завершується звітним концертом. Своєрідний підсумок роботи її викладачів. На цей раз звітний концерт відбувався онлайн. Його учасниками були випускники та кращі вихованці школи мистецтв. Щира вдячність адміністрації школи, викладачам, учням, їх батькам за участь та підтримку в організації звітного концерту.

   Нещодавно до нашої школи завітали представники Організації з Прав Дітей, а саме Клара Арнал, президентка фонду «Разом заради життя», та інші його члени з іспанської Валенсії. Гості з цікавістю знайомилися з школою. Особливо приємні враження залишилися після шкільного концерту, презентованого спеціально для них. У подальшій розмові йшлося про налагодження співпраці фонду з нашою школою мистецтв. Гості висловили готовність щодо запрошень учнів та викладачів на різні міжнародні фестивалі, конкурси, що відбуватимуться в Європі і навіть країнах Африки, спонсоруючи усі витрати. В нас відсутня потреба в послугах перекладача (директор школи П. Шабан вільно володіє іноземною мовою). Така мистецька співпраця, обміни досвідом лише на користь усім. І вже восени наші вихованці та викладачі вирушать з концертною програмою до Іспанії.

Віра Іванців,

викладачка дитячої школи мистецтв с. Лисятичі.

 

Опубліковано у Випуск 29-30, Культура і духовність, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *