ЧАРУВАЛИ СТРИЯНКИ…

   Ось і знову у переддень Дня міста (а саме минулої п’ятниці) у міському Будинку культури  вирувало дійство повне краси, грації, музики і світла і зібрало десятки сотень глядачів. Так, так, йдеться про конкурс «Чарівна стриянка – 2021». Окрім стриян, завітали сюди разом з міським головою О. Канівцем і гості – представники міст-побратимів Стрия.

   Організаторами цьогорічної «Чарівної стриянки» були міська рада, управління культури, молоді і спорту міської ради та модельна студія «ANGEL’S»». А учасницями конкурсу – 14 дівчат, школярок та студенток: Ярина Опришко, Ольга Бацик, Діана Матіїшин, Ельвіра Галадій, Богдана Логін, Ангеліна Дрозд, Вікторія Лучейко, Вікторія Лис, Оксана Фелонюк, Тетяна Оленич, Софія Козак, Ірина Торбяк, Анастасія Лозовик, Романа Мороз. Та перед тим кожна з них впродовж місяця проходила навчання з дефіле, тривалі фотосесії, репетиції. І для більшості з них це було неабияким випробуванням.

  Ведучі святкового шоу Марта Стадник та Назар Андрушко представляли конкурсанток та оголошували етапи конкурсного змагання, як-от: вихід дівчат у вишиваному вбранні та танець, вихід у спортивному одязі та виконання драйвового сучасного танцю, вихід у вечірніх сукнях. Був ще один, про який згодом.

   Вправність дівчат оцінювало журі у складі Ірини Кецик (засновниця і керівниця студії розвитку дитячої творчості та дозвілля «Гумель Kids), Ірини Яців (засновниця школи лідерства для підлітків «Шанс»), Юлії Опришко (засновниця блогу про материнство), Наталії Петрівської (провідна спеціалістка відділу культури міської ради), Олексія Боровницького (завідувач хореографічного відділу Стрийської дитячої школи мистецтв) та української співачки NAVKA. Кожен з них виставляв оцінки за виступи конкурсанток за десятибальною системою.

   У залі панувала по-справжньому доброзичлива та святкова атмосфера. Кожен вихід конкурсанток викликав не лише гучні оплески, але й шквал емоцій.

   А тепер про конкурсний етап, що передбачав представлення дівчатами власного соціального проєкту щодо розвитку молодіжної сфери у громаді. Здавалось би, кому як не юнкам стовідсотково розуміти, що і як треба здійснити в цьому напрямку. Та це виявилося для декого з дівчат непростим випробуванням. Дехто з них зрозумів завдання як виступ про молодіжні проблеми у світовому масштабі. Проте були й дійсно цікаві проєкти. Приміром, «Поглянути на місто по-іншому», який презентувала Вікторія Лучейко. На її думку, варто подбати про облаштування оглядового майданчика на одній з висотних будівель міста чи облаштування такого простору в парку ім. Т. Шевченка. І неспроста, бо Вікторія навчається на факультеті графіки «Львівської політехніки». А ось Оксана Фелонюк звернула увагу на необхідність оновлення, осучаснення знаку «Стрий» з боку львівської дороги, і як художниця запропонувала своє бачення такої зміни. Так як Анастасія Лозовик навчається у Прикарпатському національному університеті, то її проєкт стосувався питання шкільництва (до речі, вона з династії вчителів). Не менш цікавим був проєкт учениці Лисятицького НВК – І-ІІІ ст. Романи Мороз, реалізація якого не вимагає особливих коштів. Мається на увазі організація танцювальних вечорів на майдані Незалежності для людей будь-якого віку. На сцену одразу поспішив член журі О. Боровницький і протанцював кілька «па» з Романою, таким чином висловивши підтримку її проєкту.

   У паузах між конкурсами глядачам не доводилося сумувати. Своєю майстерністю чарували співаки Марія Пак, Мар’ян Михайлишин, Тарас Чавус, віртуоз-скрипаль Олександр Ілечко. Запалила своїми піснями співачка NAVKA. Наймолодші глядачі, з’юрмившись біля сцени, не лише активно танцювали, але й підспівували її хіти.

  І ось рішення журі…

Титул «Чарівна стриянка-2021», а разом з ним і корону отримала Вікторія Лучейко. Вона перемогла і в номінації «Міс глядацьких симпатій». Це той випадок, коли рішення журі та думка стриян співпали стовідсотково. Першою віце-міс стала Анастасія Лозовик, а Романа Мороз – другою віце-міс. Вони також отримали корони. До гучних оплесків глядачів додалися квіти та подарунки. Втім, кожна із учасниць конкурсу не залишилася без нагороди та подарунків.

                                 *               *              *           *              *

  Команда «ДієСлова» уважно стежила за перебігом конкурсу «Чарівна стриянка», аби обрати і свою міс. Нею стала 16-річна Ярина Опришко, учениця загальноосвітньої школи №7. Вона виступала під першим номером.

Саме тому було величезне хвилювання. Ти виходиш першою на сцену, а вже за тобою інші конкурсантки, – поділилася враженнями Ярина, «Міс «ДієСлово». – Для мене цей конкурс став своєрідним іспитом, бо хотілося випробувати себе в чомусь новому, незнаному і зрозуміти, чи вдасться все мені. Хоча, признаюсь, це було непростим рішенням. Та підтримка батьків, друзів додала впевненості.

  Вдячна організаторам «Чарівної стриянки», бо цей конкурс не тільки для мене, але й усіх учасниць став своєрідним випробуванням власних сил та можливостей. Цей конкурс – щось неймовірне. Направду, я на сьомому небі від щастя, що була його учасницею.

 Я є стипендіаткою благодійного «Фонду Карпінських». Завдяки команді однодумців мені вдалося втілити проєкт «Школярик (манекен)», метою якого є безпечність пішоходів на міських вулицях. Його  представляла на «Чарівній стриянці». Цей проєкт вже практично втілюється – такий «школярик» з’явився поблизу моєї школи. Та це тільки початок. Маємо прагнути всі разом, аби наше місто було і безпечним, і комфортним для кожного.

   Додам: Ярина, як і кожна українка, любить співати. Цьому навчалася у Стрийській дитячій музичній школі ім. Нижанківського у класі викладачки Марти Максимович, як і гри на фортепіано. Сьогодні Я. Опришко вже одинадцятикласниця. Отож, як мовила вона, найголовніше тепер – навчання, аби добре підготуватися до іспитів. Щодо вибору майбутньої професії, то вона ще в роздумах: «Непросто зробити його. Думки змінюються чи не щомісяця. Та вже є певні пріоритети». Хочеться побажати Ярині правильності вибору, а ще, як і всім учасницям цьогорічної «Чарівної стриянки», мріяти, діяти та здійснювати усі свої прагнення, бажання. Бо як писав Г. Сковорода, «без бажання все важке, навіть найлегше».

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 9, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *