«БУТИ ДЕПУТАТОМ – ЦЕ ВТІЛЮВАТИ КОРИСНІ ПРОЄКТИ ДЛЯ ГРОМАДИ»

   Серед депутатів міської ради є такі, за плечима яких певний досвід роботи в законодавчому органі місцевого самоврядування. Для Олексія Ігнатова, директора КНП «Стрийська центральна районна лікарня», це його перший досвід депутатства. Цікаво дізнатися про відчуття роботи  в новій іпостасі.

«Передусім – велика відповідальність. У нас хороша команда. Партію «Удар» представляють у міській раді чотири депутати. Максимально якісно працюємо щодо запровадження в життя основних принципів партії – європейських цінностей, стандартів. Беремо участь у всіх сесіях міської ради, працюємо в депутатських комісіях. Спільно з іншими фракціями підтримуємо проєкти щодо розвитку громади і в той же час розділяємо відповідальність за рішення, коли наше голосування на сесіях становить «так» чи «ні». У нас є своя позиція, завжди відстоюємо свою думку, бачення з приводу того чи іншого питання. Пропонуємо і свої проєкти. Звісно, є дискусії, обговорення, проте найголовніше – всі депутати єдині в прагненні працювати для здійснення в громаді змін на краще у всіх сферах життя. Бути депутатом – це якраз втілювати корисні проєкти для громади.

   Депутати є публічними виразниками настроїв, бажань, прагнень людей. Вони, як кажуть, на виду. І це накладає ще більшу відповідальність на кожного з нас, депутатів. Розуміємо, що наша роль в суспільстві зараз є значно вагомішою, що настрої в суспільстві залежать від нашої одностайності думок та рішень. Так як наші Збройні сили демонструють єдність, стійкість, професійну відповідальність, незламність (насправді є такими), так і ми, мешканці так званих тилових регіонів, повинні бути такими ж. Бо це і є надзвичайно важливою підтримкою для ЗСУ».

Мимоволі пригадалися слова Ліни Костенко: «І якби кожен усвідомив, що держава – це він, то досі у нас була б вже достойна держава». Якраз таке усвідомлення притаманне сьогодні чи не кожному.

«З перших днів повномасштабної війни активно запрацювало волонтерство. Підтримка ЗСУ, допомога ВПО, соціально-психологічна підтримка тих, хто цього потребує тощо. В такій роботі, вважаю, якраз є величезною роль усіх наших депутатів».

   О. Ігнатов є членом постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, що є цілком зрозумілим, бо саме медицина, як мовиться, його тема.

   «Якраз на мою першу депутатську каденцію припав пік медичної реформи. І левова частка щодо її успішності, правильних кроків, рішень щодо її впровадження покладається саме на органи місцевого самоврядування. Підготовка медичних закладів відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я – їх завдання. Як будуть вони підготовлені, на якій швидкості увірвуться у процес реформування, так і працюватимуть далі. Тому на депутатах, виконавчій владі лежить велика відповідальність  стосовно того, аби в громаді працювали медзаклади відповідного рівня згідно з вимогами сьогодення. Люди чекають доступної якісної медицини, пристойних умов перебування в лікарнях.

   Упевнений, як депутат, як керівник медичного закладу, головне – зібрати команду однодумців. Найпрогресивніші ідеї, що виникли в одного,  приречені, якщо вони не мають підтримки інших. Всі пропозиції щодо реформування медичної сфери громади мають підтримку депутатів міської ради. Всі ідеї, що пропонуються в колективі КНП «Стрийська ЦРЛ», втілюються. Ось це результат командності».

   Не менш важливий погляд депутата на медичну сферу громади.

   «Маємо великий спадок закладів охорони здоров’я. З іншого боку – підвищена увага, бо якраз на медицину нашої громади покладені найбільші вимоги. І, відповідно, найбільші очікування. Орієнтованість саме на стрийську медицину є серед мешканців всього регіону. Отож, виклики стоять перед нами величезні. Якщо деякі громади можуть не мати у закладах стаціонарних відділень, а лише одну-дві амбулаторії чи пункти, то вимоги до сфери медицини Стрийської громади чи не найбільші. 

   Медична реформа йде шаленими темпами. Тому не маємо права озиратися, що там відбувається в сусідів, а запроваджувати в кожному медичному закладі нові стандарти, відповідати вимогам як МОЗ, так і суспільства. В діяльності кожного медичного закладу має бути принцип: пацієнт не є пацієнтом певного лікаря, а пацієнтом лікарні і ним має опікуватися весь персонал, незалежно, в якому він відділенні. Пацієнт має бути задоволений перебуванням у лікарні. Тобто має змінитися психологія підходу до відвідувача – пацієнта (на мою думку, якраз правильніше відвідувач, а не пацієнт)».

   Створення інсультного відділення, реабілітаційного, капітальний ремонт приймального і перетворення його у відділення екстреної медичної допомоги, залучення нового обладнання, перемога в грантових програмах, зокрема недавньої в рамках проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» – все це про КНП «Стрийська ЦРЛ», яке очолює Олексій Ігнатов.

   «Гадаю, мешканці нашої громади, та й інших, можуть реально оцінити зміни, що відбулися в лікарні, побачити, як різниться вона зсередини від інших. Тут працює команда фахівців, однодумців, ентузіастів. Основним нашим пріоритетом є пацієнтоорієнтованість. Поставили таку ціль і йдемо до неї. Аби пацієнт міг отримати не тільки необхідну медичну допомогу, але й почував себе комфортно, в достойних умовах перебування. Аби міг звернутися з будь-яким питанням і отримати відповіді-рішення, аби мав безкоштовний Wi-Fi для зв’язку з рідними, аби міг залишити відгук, знаючи, що його звернення обов’язково буде розглянуто і про результати повідомлено. Це ті стандарти, які давно працюють у світі. Україна – європейська країна. Країна – переможець – це кожного дня народ доводить і на фронті, і в тилу. В Україні попри всю сьогоднішню складність впроваджуються найкращі світові стандарти, зокрема і в медицині.

   Маємо досягнути рівня кластерного медичного закладу згідно сучасних вимог. Є певний перелік послуг, що повинен надавати заклад. І відповідного рівня, не для «галочки». До того ж КНП «Стрийська ЦРЛ» є центром надання медичної допомоги як мешканцям громади, так і Стрийського району. Не можна чекати, аби хтось прийшов і запитав: що вам потрібно? Маємо самі згенерувати ідею, довести її ефективність і запропонувати шляхи реалізації. Складний шлях, але це працююча модель, яка випробувала себе в нашій лікарні. Перетворити види медичної допомоги в один момент радикально, детально все проаналізувавши, непросто, але коли це вже реальність, приходить усвідомлення: до цього моменту все було звичним, усталеним, не було бачення шляхів вирішення. Відходити від стандартів, споглядати на всі процеси під іншим кутом зору – шлях до успіху. Позитивом для колективу є те, що до нас приїжджають представники медичних закладів з інших міст якраз для ознайомлення з нашим досвідом».

   Щороку на базі «КНП «Стрийська ЦРЛ» організовуються такі зустрічі. Приміром, минулого року значима делегація завітала до лікарні, як одного з переможців всеукраїнського проєкту, організованого БФ «Пацієнти України», що діє при Міністерстві охорони здоров’я.

   «Гості знайомилися з роботою лікарні, маршрутами пацієнтів тощо. Багато з них вирішили впроваджувати нашу модель у своїх медичних закладах. Цього року в рамках реалізації грантової програми від проєкту USAID до лікарні завітали представники медичних закладів, як кажуть, від Мукачева до Шепетівки.

   Недостатньо просто купити нове обладнання для закладу. Від цього пацієнт не стане задоволенішим. Маємо спершу думати про те, що він очікує від візиту до лікарні. Чи нового обладнання, чи, можливо, уваги до себе, покращення сервісного обслуговування, можливості залишити свій відгук, покращення сервісу реєстратури, створення кол-центру тощо. Саме це є пріоритетним. Приємно, що наша лікарня розвивається в цьому напрямку, намагається бути в числі лідерів в запровадженні медичної реформи. Приклад – відділення екстреної медичної допомоги. Сюди пацієнт не просто звертається, а отримує допомогу на рівні сучасних стандартів – невідкладне діагностування, медична підтримка тощо.

   Багато українців вимушені тепер проживати за кордоном. І чи не кожен з них звертався до тамтешніх медичних закладів. Вивчаючи їх відгуки, розуміємо: наша система меддопомоги не така вже й погана. Вона насамперед доступна. Так, нарікаємо на відсутність того чи іншого обладнання, забезпечення медикаментами, проте доступність медичної допомоги у нас є набагато більшою. Безперечно, нам треба працювати над кодексами етики, стандартах спілкування, підходу до лікування різних патологій».

   Очікування пацієнта мають відповідати підходу медпрацівника – це один з важливих принципів роботи лікарні. Втім, тут вже змінюється й сама система управління.

   «Раніше було як – керівник закладу апріорі абсолютно правий, краще все знає і його вказівки не піддаються сумніву. Система управління, яку впроваджуємо завдяки згадуваній грантовій програмі, кардинально інша. У випадку виникнення певного питання в лікарні його вирішує не просто директор, а коло фахівців, які є дотичними до цього і працюватимуть із результатом його вирішення. Веду до того, що таке рішення має бути зручним не директору, а фахівцям, які працюють в цьому напрямку. І результат, повірте, кращий. Наприклад, у відділенні необхідне впровадження нового методу лікування при певних патологічних станах чи маршруту пацієнта. Зрозуміло, найкраще це зроблять фахівці, які щодня працюють тут і знають все до найменших деталей. Такий підхід має бути у всьому. Кожен дає свої пропозиції, що потім лягають у відповідні директивні документи. Жодна з них не проходить повз увагу. Це додаткова мотивація для всіх працівників без винятку».

   У КНП «Стрийська ЦРЛ» перемістився онко-центр, що вимушено переїхав з Краматорська. І вже успішно працює.

   «Нашим обов’язком було підтримати колег, надати їм можливість працювати. Вони професіонали, патріоти. З яким трепетом вони згадують свою роботу в Краматорську (а це було об’єднання кількох медичних закладів), своє місто і мріють повернутися додому. Співпрацюємо, консультуємося, маємо спільних пацієнтів».

   До викликів, спричинених повномасштабною війною, колектив закладу готувався з перших її днів. Продумувалися можливі ситуації і, відповідно, відпрацьовувалися різні варіанти, аби медичний заклад працював, образно кажучи, як годинник.

   «Готувалися до можливого поступлення потерпілих від зброї масового ураження, до роботи в екстремальних умовах. Медичні працівники проходять постійне навчання. Розуміємо, що можуть бути різні ситуації, та лікарня повинна бути готова до них. Це наша лінія фронту. Маємо резервне електроживлення, працюємо з постачальниками над питанням водо-теплопостачання в екстрених умовах. В укритті обладнано резервну операційну, палати інтенсивної терапії, є запас необхідних медикаментів, продуктів харчування. Гадаю, заклад готовий до викликів.

   Якщо оцінювати рік, що минає, то як депутат міської ради скажу: ми усі стали ще згуртованішими, заявили про себе на увесь світ, що ми переможці, можемо протистояти найзапеклішому ворогу. Кожна з країн, впевнений, подумки приміряючи українську вишиванку, задається питанням: чи змогли б вони дати запеклу відсіч агресору? Як керівник медичного закладу зазначу: пройшли непростий рік з багатьма його викликами, але ми не тільки працюємо, але й вдосконалюємося, впроваджуємо нові сучасні стандарти».

Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 39, Влада, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *