БІЗНЕС ПОВИНЕН РОЗВИВАТИСЯ

     У Стрию вперше відбулася бізнес-конференція, де не тільки йшлося про основні напрямки розвитку, грантові можливості Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», але й про практичний досвід тих чи інших компаній, їх особливості ведення бізнесу під час війни та його необхідну соціальну складову. Це була хороша можливість для місцевих підприємців, які були учасниками конференції, дізнатися про потенційні шляхи розвитку власних справ у непростих сьогоднішніх умовах. Адже тема конференції звучала саме так – «Трансформація бізнесу під час війни та його соціальна відповідальність». Модератором зустрічі був заступник міського голови Андрій Стасів.

     Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ) працює в нашій країні, починаючи з 2019 року. Її метою є сильна, диверсифікована та відкрита економіка України. Тому підтримує якраз стартапи, малі та середні підприємства для підвищення їх конкурентної спроможності. З початку повномасштабного вторгнення рф вітчизняні бізнеси стикаються з безліччю нових викликів – втрачають офіси, ринки збуту, переїжджають на безпечні території, а працівники їдуть за кордон чи йдуть на фронт. Тому підтримка відновлення та безперервності діяльності українського бізнесу під час війни – одне з пріоритетних завдань цієї Програми. Про це якраз і мовила керівниця Програми USAID Олеся Залуська, доєднавшись до стрийської конференції онлайн.

     Ключовим інструментом реалізації Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» є грантові проєкти національного масштабу. Про їх можливості для вітчизняного бізнесу детально розповіли Арсеній Положій, радник з питань регіональної конкурентоспроможності, Марта Кобринович, спеціалістка креативних індустрій, Віра Костишин, менеджерка з грантів. Ця Програма підтримує ІТ, меблевий та харчовий сектори, туризм, кіно та креативні індустрії, а також їх просування на українському та міжнародних ринках. Водночас вона, ця Програма, відкрита до заявок на підтримку інших секторів. Бо після повномасштабного вторгнення рф Програма зосередила свої зусилля на збереженні економічної стійкості України та відновленні її економіки. Було презентовано грантові можливості Програми USAID КЕУ для бізнесу, які можна реалізувати саме в нашому регіоні. Її представники запросили місцевих підприємців до активної співпраці. До слова, на сьогоднішній день для вітчизняного бізнесу надано в рамках Програми грантових проєктів на загальну суму до 500 мільйонів доларів США.

     Власним досвідом роботи поділився голова ради директорів агрохолдингу «МУККО» Микола Кміть. Він зазначив на необхідності спрощення процедури надання грантів, аби вони були більш доступні українським підприємцям, без зайвих бюрократичних перепон.

     Про те, як вдалося вистояти великій компанії в умовах війни, не втратити необхідні логістичні зв’язки (зокрема стосовно забезпечення необхідних продуктів населенню, що є одним із напрямів діяльності), йшлося у виступі засновника «СЕО Bertagroup» Олександра Бережанського. Ця компанія, до слова, для підтримки військових вже направила 20 мільйонів гривень.

     Тарас Хавунка (ГО «Львівський регуляторний хаб») сформулював низку практичних інструментів щодо вирішення важливих питань бізнесу, налагодження його діалогу з місцевою владою. Народний депутат України ІХ скликання, громадський діяч, за плечима якого роки успішного підприємництва, зосередив увагу на тому, які кроки плануються на законодавчому рівні якраз для полегшення діяльності підприємств та українського бізнесу загалом.

      Усі розуміємо: битви виграє армія, а війну – економіка. Остання повинна розвиватися вже зараз. Через відновлення роботи підприємств, розвиток бізнесу. Оце, мабуть, і є основна теза стрийської конференції, підкріплена пропонованими практичними кроками.

Тетяна Долішня.

(фото Стрийської міської ради)

Опубліковано у Актуальна тема, Номер 44, Підприємництво. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *