БІБЛІОХАБ – ПРОСТІР МОЖЛИВОСТЕЙ

   Ще навесні у нашій розмові директорка міської централізованої бібліотечної системи Людмила Яремко повідомила про перемогу у проєктах Агентства ООН з питань міграції (МОМ). Саме це посприяло замислитися над створенням на першому поверсі міської бібліотеки імені М. Шашкевича інформаційно-культурного хабу. Адже, за словами Л. Яремко, сучасна бібліотека – це не тільки знайомство з книгами, але й простір для активного спілкування, зустрічей з цікавими людьми, пізнання нового.

  І ось якраз напередодні Всеукраїнського дня бібліотек відбулося урочисте відкриття культурно-інформаційного бібліохабу, що стало чудовим подарунком для всієї громади. Символічну стрічку перерізали міський голова Олег Канівець та Людмила Яремко.

   Що ж таке бібліохаб? Затишний простір, де розмістилися полиці з книгами, меблі-трансформери, плазмовий телевізор, інтерактивна дошка, проєктор та ін. Про те, як все це працює, практичне застосування розповіла завідувачка відділом бібліотечно-інформаційних технологій Галина Дубик. Бібліохаб – чудове місце для зустрічей та спілкування. Тут можна займатися всім охочим робототехнікою. Для цього є все необхідне. Веду до того, що бібліохаб це той простір, де зможуть змістовно проводити час і молодь, і дорослі, а також відбуватися різноманітні тренінги, навчання для соціальної згуртованості нашої громади. Причому все це безкоштовно. Бо це і мобільна бібліотека, ІТ-діяльність і справжній бібліодрайв. Недаремно гаслом бібліохабу є «Змінюйся. Дій. Твори».

   Час не стоїть на місці. Вносить повсякчас зміни у наше життя, вимагаючи розвитку і вдосконалення. І зупинившись у цьому процесі пізнання нового, можна залишитись на його узбіччі. Це стосується всіх без винятку. Тим паче публічних бібліотек. Недаремно ще п’ятнадцять років тому міські книгозбірні включилися в процес оновлення, осучаснення послуг, методів роботи з читачами. Саме тоді, розповіла Л. Яремко, вони першими в області стали переможцями міжнародного конкурсу «Бібліоміст». Це зумовило появу в них комп’ютерів та створення інтернет-центрів. На сьогоднішній день усі шість бібліотек, що працюють у місті, мають необхідну комп’ютерну техніку, що допомагає удосконалювати, урізноманітнювати роботу книгозбірень. Це загалом 40 комп’ютерів. З них лише два придбано за кошти місцевого бюджету. Решта – результат успішної проєктної діяльності бібліотекарів. Вони активно співпрацюють з багатьма громадськими організаціями. Вже втілено немало спільних проєктів з ними. До речі, партнерство з ГО «Спілка учасників АТО Стрийщини» допомогло у створенні бібліохабу – технічно оснащеного культурно-інформаційного простору. Загалом за цей період міські книгозбірні завдяки участі у проєктах отримали понад мільйон гривень на свій розвиток та осучаснення. При цьому послуги, що надаються ними, є безкоштовними.

   Стрийські бібліотекарі ввійшли в десятку найкращих в Україні (точніше, посіли п’яте місце) щодо створення буктрейлера про книгу лауреатки премії О. Гончара Олени Печорної «Грішниця». Зрештою, серед них є немало таких (майже 90 відсотків), які стажувалися в США, Канаді, Польщі чи в Україні. Мабуть, оце постійне самовдосконалення, прагнення не тільки йти в ногу з часом, а навіть і випереджувати його, і є запорукою успішності місцевих книгозбірень. І, продовжуючи логічний ряд, надихає інших, викликає бажання їх підтримувати й допомагати. Приміром, уже десять років благодійний «Фонд Карпінських» забезпечує книгозбірням безкоштовний інтернет. І таких прикладів немало.

  Того ж дня на майданчику поруч з міською бібліотекою імені М. Шашкевича було встановлено «вільний» мікрофон. Кожен міг підійти і прочитати вірші про книгу, її необхідність у житті кожного чи навіть заспівати. Активними у цьому своєрідному «марафоні» були учні загальноосвітньої школи №5 імені В. Стасюка та студенти Стрийського аграрного коледжу.

  Сьогоднішня бібліотека це, без перебільшення, місце знань, втілення ідей, розвитку творчості, дозвілля, впровадження важливих проєктів у взаємодії з громадою.

Тетяна Долішня.

Опубліковано у Випуск 11, Культура і духовність, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *