Старости округів про важливе
Один із старостинських округів очолює Оксана Чушак. До його складу входять села Братківці, Жулин, Семигинів, Розгірче. До цього Оксана Миколаївна була директором Жулинської школи. Вона педагог з 20-річним стажем. Такий крутий віраж у житті людини завжди викликає зацікавлення.
–Звісно, робота нова, чимало викликів. Одна справа бути директором освітнього закладу, зовсім інша – займатися справами життєдіяльності села. Причому не одного, а одразу чотирьох, – мовила на початку розмови О.Чушак. – Втім, попередній досвід мені знадобився. Бо директор школи це передусім адміністратор, доводиться вникати і займатися усіма тонкощами шкільної «господарки». Тішуся, що за сім років директорування вдалося оновити і фасад школи, і вікна, і навіть бруківку викласти навколо освітнього закладу. До речі, школа першою в районі перейшла на опалення в зимовий час твердим паливом. Тут встановлено потужний сучасний котел. Приїжджали навіть телевізійники з Києва, знімали сюжет, як сільська школа зуміла здійснити такий необхідний і важливий крок.
До того ж я народилася в Жулині, зростала тут, навчалася у місцевій школі. А вже згодом і прийшла працювати сюди. Тому достеменно знаю, чим живе рідне село та сусідні з ним, які питання потрібно розглядати і вирішувати передусім. Настрій, як кажуть, робочий.
-З того часу, як вас обрали старостою, минуло не так багато часу. Обсяги роботи не лякають?
–Аж ніяк. Поруч зі мною працює справжня команда однодумців. Разом і складаємо, як кажуть, план дій. Передусім звертаємо увагу на благоустрій сіл. Є люди, які займаються цими питаннями. Здійснюється косіння узбіч, їх очистка, аби все було акуратно та гарно.
Підготували дев’ять мікропроєктів на конкурс. Бачите, знову дався взнаки досвід роботи в школі, бо, працюючи там, неодноразово готували їх. Два з них були схвалені конкурсною комісією. Перший проєкт стосується облаштування вуличного освітлення в селі Семигинів, інший – в Розгірчому. Та проєктну роботу продовжуємо далі, працюємо над їх написанням, створенням нових проєктів. Один з передбачає оновлення Народного дому в селі Братківці. Загалом немало «господарчих» питань, які, впевнена, обов’язково вирішаться.
-А що у першочергових планах?
–Наразі підготовка до будівництва мультифунціонального спортивного майданчика у Жулині. Тут можна буде пограти у волейбол, баскетбол чи футбол. Матимуть місце й інші спортивні споруди, які іменуємо сьогодні вуличними тренажерами. Звісно, цей майданчик не лише для жулинців, а всієї нашої громади. Гадаю, починати треба саме з розвитку спорту, залучення до нього передусім молоді. І спортивні, і дитячі майданчики мають бути при кожному освітньому закладі. Аби діти мали де проводити свій вільний час. Це життєва аксіома.
У наших планових намітках і масштабне оновлення дитячого садка в Семигинові, і викладення плиткою тротуарів вздовж центральної вулиці Жулина. У всіх цих та інших починаннях маємо постійну підтримку з боку міської ради.
-В окрузі є цікаві місця для туристів. Чи плануєте працювати і в цьому напрямку?
–Однозначно. Одним з наших пріоритетів є розвиток «зеленого» туризму. У наших селах, без перебільшення, є багато цікавого для мандрівників. Це унікальний шестиметровий пам’ятник писанці та місцевий храм у Братківцях, одна з найстаріших у краю церква у Семигинові (пам’ятка архітектури місцевого значення), костел та церква, яка теж є пам’яткою архітектури місцевого значення, у Жулині, печерний монастир – пам’ятка історії та природи у селі Розгірче. Вже розроблений туристичний маршрут, що якраз пролягає через усі наші села та передбачає ознайомлення з усіма природними та архітектурними «родзинками».
Часто доводиться бачити (особливо у вихідні дні) велотуристів, які прямують у Розгірче. Тому додається ще й потреба у необхідності облаштування велодоріжок по цьому туристичному маршруту. Звісно, все це загалом привабить мандрівників, сприятиме активному розвитку «зеленого» туризму.
Любов Тиченко.