БАГАТІТИ СПРАВАМИ

Старости округів про важливе

Один із старостинських округів очолює Оксана Чушак. До його складу входять села Братківці, Жулин, Семигинів, Розгірче. До цього Оксана Миколаївна була директором Жулинської школи. Вона педагог з 20-річним стажем. Такий крутий віраж у житті людини завжди викликає зацікавлення.

Звісно, робота нова, чимало викликів. Одна справа бути директором освітнього закладу, зовсім інша – займатися справами життєдіяльності села. Причому не одного, а одразу чотирьох, – мовила на початку розмови О.Чушак. – Втім, попередній досвід мені знадобився. Бо директор школи це передусім адміністратор, доводиться вникати і займатися усіма тонкощами шкільної «господарки». Тішуся, що за сім років директорування вдалося оновити і фасад школи, і вікна, і навіть бруківку викласти навколо освітнього закладу. До речі, школа першою в районі перейшла на опалення в зимовий час твердим паливом. Тут встановлено потужний сучасний котел. Приїжджали навіть телевізійники з Києва, знімали сюжет, як сільська школа зуміла здійснити такий необхідний і важливий крок.

До того ж я народилася в Жулині, зростала тут, навчалася у місцевій школі. А вже згодом і прийшла працювати сюди. Тому достеменно знаю, чим живе рідне село та сусідні з ним, які питання потрібно розглядати і вирішувати передусім. Настрій, як кажуть, робочий.

-З того часу, як вас обрали старостою, минуло не так багато часу. Обсяги роботи не лякають?

Аж ніяк. Поруч зі мною працює справжня команда однодумців. Разом і складаємо, як кажуть, план дій. Передусім звертаємо увагу на благоустрій сіл. Є люди, які займаються цими питаннями. Здійснюється косіння узбіч, їх очистка, аби все було акуратно та гарно.

 Підготували дев’ять мікропроєктів на конкурс. Бачите, знову дався взнаки досвід роботи в школі, бо, працюючи там, неодноразово готували їх. Два з них були схвалені конкурсною комісією. Перший проєкт стосується облаштування вуличного освітлення в селі Семигинів, інший – в Розгірчому. Та проєктну роботу продовжуємо далі, працюємо над їх написанням, створенням нових проєктів. Один з передбачає оновлення Народного дому в селі Братківці. Загалом немало «господарчих» питань, які, впевнена, обов’язково вирішаться.

-А що у першочергових планах?

Наразі підготовка до будівництва мультифунціонального спортивного майданчика у Жулині. Тут можна буде пограти у волейбол, баскетбол чи футбол. Матимуть місце й інші спортивні споруди, які іменуємо сьогодні вуличними тренажерами. Звісно, цей майданчик не лише для жулинців, а всієї нашої громади. Гадаю, починати треба саме з розвитку спорту, залучення до нього передусім молоді. І спортивні, і дитячі майданчики мають бути при кожному освітньому закладі. Аби діти мали де проводити свій вільний час. Це життєва аксіома.

У наших планових намітках і масштабне оновлення дитячого садка в Семигинові, і викладення плиткою тротуарів вздовж центральної вулиці Жулина. У всіх цих та інших починаннях маємо постійну підтримку з боку міської ради.

-В окрузі є цікаві місця для туристів. Чи плануєте працювати і в цьому напрямку?

Однозначно. Одним з наших пріоритетів є розвиток «зеленого» туризму. У наших селах, без перебільшення, є багато цікавого для мандрівників. Це унікальний шестиметровий пам’ятник писанці та місцевий храм у Братківцях, одна з найстаріших у краю церква у Семигинові (пам’ятка архітектури місцевого значення), костел та церква, яка теж є пам’яткою архітектури місцевого значення, у Жулині, печерний монастир – пам’ятка історії та природи у селі Розгірче. Вже розроблений туристичний маршрут, що якраз пролягає через усі наші села та передбачає ознайомлення з усіма природними та архітектурними «родзинками».

Часто доводиться бачити (особливо у вихідні дні) велотуристів, які прямують у Розгірче. Тому додається ще й потреба у необхідності облаштування велодоріжок по цьому туристичному маршруту. Звісно, все це загалом привабить мандрівників, сприятиме активному розвитку «зеленого» туризму.

 Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 4, Влада, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *