З ГРОМАДОЮ І ДЛЯ ГРОМАДИ

Кредитна спілка «Вигода» входить сьогодні в п’ятірку успішних кредитних установ України. Історія її створення сягає вже 29 років. Проте впродовж усього часу робота «Вигоди» завжди відзначалася стабільністю, відкритістю, що й зумовлювало (і зумовлює надалі) довіру людей. У чому секрет такого успіху? Передусім в тому, що створення КС «Вигода» грунтувалося на відновленні історичної канви успішної самоорганізації людей. Скориставшись історичною спадщиною, в 1992 році 13 членів «Просвіти» на кооперативних засадах створили кредитну спілку, тим самим проклавши дорогу до кредитної кооперації.

Сьогодні КС «Вигода» – потужна структура, що надає сучасний сервіс, ефективне та вигідне вирішення фінансових питань людей.

Визначальними у роботі спілки були і залишаються цінності чи то пак принципи кооперації, – зазначає голова спостережної ради КС «Вигода» Петро Маковський. – Дбати про громаду, надавати якісні послуги, демократичність управління. Іншими словами, не переслідувати у своїй роботі виключно фінансовий інтерес, прибуток, а працювати для громади, для людей, тим самим завойовуючи їх довіру. Це було визначальним, коли тільки створювалася «Вигода», і залишається в пріоритеті і сьогодні.

Більшість кредитівок в країні, ніде правди діти, приватні структури, де визначальним є отримання виключно прибутку. Наша «Вигода» натомість це не чисто фінансова установа. Радше фінансовий кооператив, бо засновниками є місцеві люди й отримані прибутки спрямовуються передусім на виплату дивідентів власникам депозитів та розвиток громади, втілення різних соціальних проєктів. КС «Вигода» є першою такою фінансовою установою в країні та яскравим прикладом самоорганізації, об’єднання людей. До речі, щорічно «Вигода» сплачує до бюджету податків на суму понад 6 мільйонів гривень. Працюємо відкрито та відповідально.

 Щорічно 1 мільйон гривень перераховується у фонд громад «Рідня», що був створений у співпраці зі Стрийською єпархією УГКЦ. Його основною метою є розвиток соціально активних громад. Фонд «Рідня» затверджує відповідні програми щодо допомоги дітям з інвалідністю, потребуючим, розвитку місцевих, молодіжних ініціатив, соціальні проєкти. Оголошуються конкурси. Надіслані заявки розглядає незалежна комісія із 25 експертів – людей знаючих, авторитетних не лише з України, але й інших країн. Веду до того, що фонд допомагає фінансово не тій чи іншій людині, а спільноті людей, які об’єдналися задля вирішення тієї чи іншої проблеми, впровадження системних змін у житті громад. І як результат, у багатьох селах сформувалися групи активних людей, що займаються конкретною діяльністю. Без перебільшення, це унікальний досвід та інвестиція у майбутнє. Бо саме такі об’єднання людей, їх досвід стосовно втілення реальних змін на краще в життя, важлива складова розвитку. Як кажуть, якщо вже почали йти вперед, то треба рухатися і надалі. Ось так крокуємо спільно вже десятий рік.

Довіра вкладників (не порушено жодного разу за всі 29 років існування «Вигоди»), прозорість діяльності нашої кредитівки, її саморозвиток, розширення активності, просвітницька робота в різних напрямках, в економічному зокрема, – все це складові нашої успішності. Недаремно КС «Вигода» удостоєна високого визнання у номінації «Fide Dignus»-«Гідний довіри»-2017 за рішенням членів журі – авторитетних поважних людей. Серед них М.Маринович, ректор УКУ о.Прах, голова Спілки підприємців Львівщини Я.Рущишин, М.Кміть та ін. Зазначу, що першим у 2016 році таку відзнаку отримав академік, Герой України Ігор Юхновський.

Минулого року підписано меморандум про співпрацю з Українським католицьким університетом. Кредитівка стала першою такою установою. Тепер студенти університету проходитимуть у нас стажування. Працівникам надаватимемо різні фінансові послуги.

Не оминути й нашу просвітницьку роботу. Зокрема видання книг. Якраз до 15-річного ювілею «Вигоди» побачила світ книга спогадів Є.Олесницького, правника, посла до Галицького сейму, автора не лише «Маслосоюзу», але й простої та зрозумілої концепції розвитку українства. Правда, частина його нотаток зберігається в архіві парламенту у Відні. Маємо на меті профінансувати студентів-істориків, які зайнялися б цим дослідженням.

КС «Вигода» активно співпрацює з Львівською та Тернопільською аграрними дорадчими службами, Львівською обласною радою, дорадчою аграрною службою «Фермерська країна», проєктами САР «Кредитування сільськогосподарських виробників», SEW Україна СDF-Канада, а також ВАКС/УОКС/ПЗВ.

Основним в діяльності КС «Вигода» є надання доступних і зрозумілих послуг. Сьогодні успішно працює 7 відділень кредитівки. А загалом її колектив – це понад 50 працівників.

Часто можна побачити оголошення про можливість отримання кредиту до 100 тисяч гривень без довідки про доходи з ніби то нульовою ставкою, – зазначив голова правління КС «Вигода» Юрій Мокрицький. – На жаль, чимало людей «купуються» на такі «вигідні» умови, не підозрюючи, чим в підсумку може обернутися такий кредит. КС «Вигода» – установв, що пропонує яксний кредит, якихось інших додаткових доплат у договорі не передбачено. Виключно відсоткова ставка і все. Зрештою, з допомогою наших працівників чи самостійно людина може чітко розрахувати і зрозуміти, скільки конкретно вона сплачуватиме, взявши у «Вигоді» кредит. Для його отримання необхідно подати відповідні документи, що підтверджують платоспроможність клієнта та його поручителя (членам «Вигоди» кредит видається без пред’явлення цих документів). 

Якщо підприємець бажає отримати кредит, то спочатку аналізуємо його бізнес. Декому видасться такі вимоги консервативними. У нас відсутня служба безпеки, отож, необхідно ретельно вивчати кожне «досьє». Зате в короткі строки розглядаються такі заявки та оформлення надання кредиту (впродовж години). На відміну від інших фінансових установ. Окрім того, позичальник самостійно обирає форму отримання кредиту – готівкою або безготівкове перерахування коштів на вказаний рахунок. У будь-яких непростих ситуаціях намагаємося знайти спільно з позичальником вихід шляхом зміни дати необхідних платежів, реструктуризації чи пролонгації кредиту. Співпрацюємо і з дрібними фермерами, підприємцями, аби люди працювали успішно тут, на своїй землі. До того ж наші кредитні послуги вигідніші, аніж навіть карткові споживчі. Тим людям, які вже кредитувалися у нас, за умови позитивної кредитної історії, наступний кредит отримати набагато легше.

Пригадую, як звернувся до нас за кредитом керівник фермерського господарства «Файна Berry» М.Стецьків. Банківські установи йому відмовили. Ми ризикнули. Фермер отримав необхідний кредит для розвитку бізнесу. Вчасно його сплатив. А згодом оформив у «Вигоді» ще один.

КС «Вигода» – одна із спілок, що має найбільший депозитний портфель (62 мільйони гривень). Люди нам довіряють, бо працюємо для них. Завжди думаємо, яка оптимальна ставка по депозиту має бути, аби їх підтримати. Тому у нас висока відсоткова ставка по депозитах, а ще можливість їх мінімальної суми та термінами від одного місяця. Від початку створення спілки пропонуємо депозит «Скарбничка» на дітей до їх повноліття. Є й «Пенсія з Вигодою». Діє у нас й бонусна система. Регулярно оприлюднюємо річну фінансову звітність на загальних зборах членів кредитівки.

Не забуваємо і про розвиток «Вигоди», осучаснення її послуг та надання якісних продуктів. Так, цьогоріч практикуватимемо онлайн-кредитування, «єдиного кабінету», тестуємо та впроваджуватимемо агентську мережу та ін. Плануємо додати до наших послуг ще й продаж страхових послуг. І це ще не всі наші нововведення.

КС «Вигода» започаткувала в 1992-ому рух кооперативних установ в Україні. Вона і сьогодні залишається одним із лідерів таких фінансових установ щодо надання якісних доступних послуг та вигідного вирішення для клієнтів їх фінансових питань. Незмінними залишаються принципи роботи кредитної спілки «Вигода» впродовж майже 30 років – відкритість, демократичність, відповідальність.

Любов Тиченко. 

Опубліковано у Актуальна тема, Випуск 5, Підприємництво, Різне. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *