РОВЕСНИКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Нашій мальовничій, рідній, мелодійній, дивовижній країні виповнюється 30 років. Вік цілком дорослої та зрілої людини, яка має вміти брати на себе відповідальність за те, що вона робить, яка вже набралася певного життєвого досвіду та багато чому навчилася на своїх помилках та перемогах. Але чи дійсно це так? Чи дійсно Україна стала «дорослою»? Яке ставлення до держави, в якій народилися? Про це і не тільки вирішила розпитати її ровесників — 30-річних українців, які живуть і працюють тут, займаються своєю справою, народжують і виховують дітей.

О. Михайло ГЛОВ’ЯК, священник УГКЦ: – Навчався у Кавській СЗОШ І-ІІІ ст. Опісля в Львівській духовній семінарії святого Духа, Українському католицькому університеті Institut catholique de Paris. В теперішній час виконую своє служіння на парафії  блаженного священномученика Йосафата Коциловського (м. Стрий). Капелан Стрийської міської ради, духівник молодіжної християнської спільноти «Еммануїл». Коли маю трішки вільного часу, пишу поезії, читаю, веду свій блог в Instagram, обожнюю подорожувати.

Моє враження, що Україна – молода дівчина, якій тільки 30 років і ввесь розквіт її попереду. Вона формується, вчиться, часом капризує і показує свої примхи, та в серці вона дуже любляча і щира. Її краса милує око. Вона працьовита і талановита. Вона має потенціал, вона глибоко духовна. Її віра – це її кров. Вона знає Бога. Я люблю її. Молюсь за неї. Розповідаю про неї і пишаюсь. Радію за її досягнення і сумую за її болі. Я – її частина. 

На питання «чи хочу жити в цій країні ?», відповідаю без призадуми – так. Я жив у Франції три роки, відвідав більше десяти країн світу. Та мій дім це Україна. Я від щирого серця бажаю нашій країні не втратити своєї християнської ідентичності. Не змарнувати потенціал, даний Богом. Розвивати своє і вчитись добра у чужих. Для мене День Незалежності – це день свідомості і розуміння, ким ти є. Бо поки не зрозумієш для себе, ким ти є, до тих пір тебе не розумітимуть інші. З Днем Незалежності!

Іванна СЯВАВКО, слідча слідчого відділення Стрийського районного управління поліції ГУ НП у Львівській області:

– Закінчила гімназію ім. Митрополита А. Шептицького. Навчалась у Львівському державному університеті внутрішніх справ. Як тільки знаходжу вільну хвилинку у цьому шаленому ритмі життя беруся за читання книг (звісно ж, детективів). Люблю цю справу, а ще подорожувати. 

Україна доросла, хоч і молода держава, оскільки на її плечі впали важкі випробування, і вона гідно долає всі перешкоди. Я люблю свою країну і хочу бачити її незалежною, процвітаючою, такою, де кожну людину цінують. Однозначно, хочу жити тільки в Україні, адже я – українка і пишаюся цим. День народження моєї країни –  свято відродження, свято нової епохи. Україні бажаю мирного неба, золотого колосся і всіх Господніх благ. 

Ольга ДУБИК, вчителька математики та інформатики Стрийської ЗЗСО №5 імені В. Стасюка:

– Навчалася в Університеті інформаційних технологій та менеджменту в польському місті Жешув (факультет –  міжнародна економіка та управління проєктами). Другу вищу освіту здобула в Дрогобицькому педагогічному університеті імені І. Франка (спеціальність – вчитель математики та інформатики). Вже як педагог нагороджена грамотою управління освіти Стрийської міської ради. Люблю подорожувати Україною та світом, пізнаючи нове.

На мою думку, все, що відбувалося чи відбувається в Україні, робить її сильнішою, мудрішою, величнішою, отже, дорослішою. Країна, в якій народилася, – це моя Батьківщина, моя домівка, моє місто, моя школа. Тут все мені рідне, близьке й дороге. Мала можливість залишитися жити в країні, де навчалася, а саме в Польщі. Я зробила свій вибір.  Живу і працюю в Україні, в рідному місті Стрию. Тут все, що мені дороге і близьке. Я побажала б усім нам мирного неба, процвітання, стабільності і стати сильною європейською державою. День Незалежності – це день відновлення нашої державності. 

Христина ВОРОТНЯК, фітнес-тренерка фітнес-клубу «FitCurves»: –  Народилась та виросла у селі Гірне. Навчалася в Самбірському коледжі культури та мистецтв. Захоплююсь танцями, музикою, люблю подорожувати. Разом з чоловіком виховуємо донечку і синочка. 

Вважаю, що наша Україна зараз справді доросла, адже вона вже обрала свій правильний шлях і курс на розвиток. Дуже люблю свою країну і щаслива, що народилась саме тут. Дуже цікаво побачити світ, але думки про життя в іншій країні не виникають. Бажаю нашій Україні політиків-патріотів, які справді будуть працювати на розвиток нашої держави.

 Для мене День Незалежності – це справді свято. Адже багато років наші предки боролись за нашу країну, її волю та незалежність. Щаслива тим, що моя сім’я має можливість жити у вільній країні.

Усі сьогоднішні респонденти різні, але разом з тим однакові. Бо кожен з них відзначається наполегливістю на шляху до своєї мети. В той же час –  йдуть своїми шляхами, своїми дорогами, не спиняючись перед викликами. Їх, як і всіх нас, об’єднує синьо-жовтий стяг і бажання жити, працювати в незалежній сильній Україні.

Марта Васів.

Опубліковано у Випуск 8, Різне, Топ тема. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *