ЇХ ВИРОБИ ЗНАЮТЬ УСІ

У повсякденному побуті кожен із нас користується пластмасовими виробами. Миски, салатниці, дуршлаги, відра для прибирання оселі і не тільки, кошики, контейнери для зберігання різних речей, ланч-бокси, стакани, мильниці, посуд (тарілки, виделки, ложки, ножі) для пікніків… Додайте сюди різноманітні горщики для квітів, декоративні садові огорожі, драбинки для рослин. А чи знаєте ви, що усі ці товари виробляє місцеве підприємство «ММ–Пласт», що розташоване поблизу Дашави. Серійне виробництво пластмасових виробів воно розпочало в лютому 2012 року. І сьогодні підприємство входить в трійку лідерів компаній такого профілю в Україні. Численні дипломи на міжнародних форумах – яскраве тому підтвердження.

У чому секрет успіху? Передусім у використанні надсучасного автоматизованого обладнання, передових технологій, низьке енергоспоживання, екологічність та кваліфікованість працівників. «ММ–Пласт» – цілодобове виробництво. Звісно, за роки діяльності підприємства змін відбулося немало, зокрема збільшилися суттєво його потужності та виробничі площі. Незмінним залишається його основне завдання – забезпечення споживачів вітчизняною продукцією, що не поступається якістю та ціною закордонним зразкам. Як і те, що підприємство працює, як кажуть, по чистому і працівники отримують заробітну плату без будь-яких «конвертів».

Аби ближче познайомитися з підприємством, вирушили туди. І побачили, і дізналися чимало цікавого. Нашими «гідами» були директор підприємства Ігор Курчак та головний інженер Михайло Яськів. До речі, вони трудяться тут з початку створення підприємства, як і більшість працівників. Загалом штат «ММ–Пласту» – понад 80 людей, місцеві мешканці.

Підприємство використовує виключно чисту сировину. Поліпропілен закуповує в Об’єднаних Арабських Еміратах, Азербайджані, Словенії та ін., поліетилен у Білорусі, а полістирол поставляється з Іраку та Італії. Якісні фарбники надходять з Ізраїлю та вітчизняних підприємств. До того ж, «ММ-Пласт» – безвідходне виробництво. Якщо трапляється брак, пояснив М.Яськів, то одразу ж відправляється на спеціальні «дробарки» для подрібнення, і знову в роботу.

Якраз у так званому підготовчому відділі зберігається уся сировина. Упродовж однієї зміни її використовується від 0,5 до 3 тонн. А далі святая святих – виробничий цех. Тут сучасні термопластавтомати (їх загалом дев’ять) провідних світових брендів, зокрема «Haitian» та ін. Працюють з ними ливарники. Робота відповідальна, вимагає неабиякої акуратності та чіткості. Маленький неправильний штрих – і форма зіпсована. Чи бувають частими випадки випуску бракованої продукції? «Аж ніяк, – зазначив М.Яськів. – Лише поодинокі, коли ливарник тільки розпочинає у нас працювати, не маючи ще відповідних навиків. А взагалі-то у нас трьохступеневий процес перевірки якості продукції. Передусім кожен ливарник відповідає за вироблену продукцію. Другий етап перевірки якості здійснюють пакувальники, а третій  – вже безпосередньо перед складуванням. До речі, на кожному виробу є штрих-код, за яким можна визначити зміну, що виготовила його. Від замовників рекламацій давно не отримували. Це свідчить ще раз про якість нашої продукції».

 Працюють ливарниками як чоловіки, так і жінки. Спеціальне холодильне обладнання «Industrisal Frigo» подає воду для охолодження форм. Планується встановлення ще одного такого холодильника. Загалом на виробництві використовується 350 прес-форм, які виготовляються в Україні (термін виготовлення 6 місяців) та Китаї (від 3 до 5 місяців плюс доставка близько 40 днів). Вони досить дорогі. Вартість тих, що використовуються для виготовлення малих виробів становить близько 500 тисяч гривень, середніх за розміром – 1 мільйон гривень, а великих виробів – від двох мільйонів.

Тут же пакувальні машини. Сама назва промовиста. Виготовлена продукція одразу відповідно упаковується, аби, як кажуть, мала товарний вигляд. Причому вироби одного кольору або мікс із кількох.

Наступним етапом є складування готової продукції. Працівники цього підрозділу працюють чітко та злагоджено, бо необхідно розкласти продукцію згідно із усіма замовленнями, що надходять на підприємство. А їх немало. Щодня три-чотири «фури» виїжджають звідси із продукцією, яку доставляють в усі без винятку куточки України, в усі крупні торговельні мережі. Партнерами «ММ–Пласту» є підприємства Китаю, Німеччини, Італії.

Виробництво розширюється, що свідчить про розвиток підприємства. Додався другий цех, де встановлено та випробувано два сучасні термопластавтомати. Задіяти їх сповна не вдалося. Причина зрозуміла – карантинні обмеження у зв’язку з коронавірусом. Проте підприємство попри всі ці перепони працює злагоджено та чітко.

-Упродовж минулого року, – розповів директор «ММ–Пласту» І.Курчак, – вироблено продукції на суму майже 54 мільйони гривень. За п’ять місяців цього – на суму понад 30 мільйонів гривень. Наше підприємство зареєстровано тут, отож і податки, сплачені підприємством, поповнюють місцевий бюджет. За минулий рік вони склали понад 1,5 мільйона гривень, а з початку цього року – майже 660 тисяч. Загалом впродовж минулого року підприємство сплатило всіх податків в сумі понад 7400 тисяч гривень, за п’ять місяців цього – майже 2700 тисяч. Наше підприємство працює відкрито. І зарплата працівникам виплачується офіційно. За минулий рік вона загалом по підприємству становила 7639,5 тисячі гривень. Кожен працюючий отримує доплату за доїзд до місця праці та ін. Оце, мабуть, й основна причина відсутності плинності кадрів на підприємстві.

Якщо умовно поділити продукцію «ММ – Пласту» на категорії, то вийдуть такі групи товарів: для дому, товари для кухні,  для саду і городу, товари для дітей. Сьогодні в асортименті продукції підприємства 245 видів. Щороку він поповнюється кількома новими позиціями. З цього приводу ще кілька цифр. У березні підприємство відправило замовникам понад 230 тисяч штук виробів, у лютому – більш як 335 тисяч.

На території «ММ–Пласту» буяють висаджені сорок молодих дубків. Є в цьому певний символізм. Ростуть і кріпнуть вони, а з ними і підприємство, що  працює стабільно, вдосконалюється і впевнено крокує у день завтрашній.

    Любов Тиченко.

Опубліковано у Випуск 3, Підприємництво. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *